Your search results

Korterite müügihind Ida-Virumaal paiguti isegi tõusis

Posted by UusMaaPluss on aprill 1, 2009
| 0

Ida-Virumaal kukkus korterite ostu-müügi tehingute arv 2008 aastal tervikuna ca 20% protsenti ja keskmine ruutmeetri hind 8%, selgub maa-ameti tehingute andmebaasist.
Renoveeritud korterite hinnavahemik on Jõhvis 7500-10 500 kr/m2, Narvas on hinnad isegi 10-15% kõrgemad, kuid Sillamäel 5-10% madalamad kui Jõhvis. Narva-Jõesuus, Kiviõlis ja Püssis korterite keskmine ruutmeetri müügihind aga tõusis kui võrrelda 2007. aastaga.

Narva-Jõesuus hindade tõusu põhjus on  uus eliitne korterelamu, kus korterite ruutmeetrihinnad on 30 000 krooni. Kiviõlis ja Püssis aga on hinnatõus seotud varasemate liiga madalate hindadega ning amortiseerunud korterelamute lammutamisega, tänu millele kadusid ära eriti odavad elamispinnad. Väikestes asumites tõstavad keskmist tehinguhinda juba üksikud kallimad tehingud ja nii ka möödunud aastal juhtus.

Turg näitab, et täna lähevad paremini kaubaks just kvaliteetsed elamispinnad, kuna inimesed eelistavad kinnisvara ostmisel mitte enam remondi peale raha ja aega kulutada.
Veel aasta tagasi oli olukord, kus kinnisvaramaaklerid otsisid kliente, et saada müüki võimalikult palju objekte, siis praegu käivad nendesamade klientidega läbirääkimised hindade alandamise osas lähtuvalt tänasest turuolukorrast. Väga oluline on see, et klient sooviks ise maakleriga koostööd teha ja aktsepteeriks kinnisvaramaakleri arvamust reaalse müügihinna osas.

2009 aastal on tõuseb hea asukoha ning renoveerimis- või viimistlustasemega elamispindade nõudlus ja hind pigem tõuseb kui langeb. Kuid siiski kinnisvaraturul tervikuna võib toimuda edasine langus vähesel määral veel kevadeni arvestades pankade konservatiivsust ja ostjate kartust endid laenukohustustega siduda. Suve hakul toimub sessoonne elamispindade nõudluse kasv, mis peaks kaasa tooma turu elavnemise ja eeskätt hea asukohaga kvaliteetsete elamispindade hinnatõusu.

Hannes Hallik
Uus Maa Kinnisvarabüroo Jõhvi kontori juhataja

Compare Listings