Your search results

Põhja-Tallinnas on eriti aktiivne uute korterite turg

Posted by UusMaaPluss on veebruar 1, 2012
| 0

Põhja-Tallinnas on populaarsed uued või renoveeritud korterid. Uude ning puhtasse elamisse on igaühel alati hea kolida, seda fakti kinnitab ilmekalt ka selle aasta Põhja-Tallinna kinnisvaraturg. “Suurenenud on ostutehingute arv, mis on seotud uute arendusprojektide või renoveeritud korteritega,“  kommenteerib Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Margit Alloja.

Kõige rohkem tehinguid toimub Pelgulinna, Kalamaja ja Stroomi ranna piirkonnas. Eelistatakse kortermaju, kus puudub laen või laenukoormus on minimaalne, kuid maja on renoveeritud ja küttekulud mõistlikud (gaasiküte). Samuti on tähtis KÜ olemasolu.

Põhja-Tallinnas toimus maa-ameti esialgsetel andmetel juunist septembrini 273 korteri ostu-müügitehingut, mis on 28 tehingut vähem kui 2010. a suvekuudel. Põhja-Tallinna korteri keskmine ruutmeetri mediaanhind on 813-836 eurot . 2010. a samal ajaperioodil oli see 603-724 eurot, mis teeb hinnatõusuks 15%. Tõenäoliselt tõstsid hinda uusarendused, lisas Alloja.

Kinnisvaramaakler räägib: “Septembrikuu seisuga oli portaali city24 andmetel Põhja-Tallinnas 1134 müügipakkumist. 2010. a samal ajal oli 952 müügipakkumist. Kusjuures täna on veel palju kortereid sundmüügis. Selle põhjuseks on enamasti viimase hetkeni oodatud hinnatõus või ebareaalselt kõrge hind.“ See aasta on müügipakkumiste hinnad liikunud tõusvas joones ja seda eelkõige pankade paindlikuma laenupoliitika tõttu. Endiselt oodatakse ka välisinvestoreid, kes maksaksid turuväärtusest kõrgemat hinda. „Tegelikult kaalub investor hoolikalt oma ostu, soovides saada kinnisvara soodsamalt kui turuhind. Samuti peab olema ostetaval kinnisvaral väga hea üüritootlus,“ ütleb Alloja lõpetuseks.

 

Compare Listings