Your search results

Mustamäe pakub midagi iga maitsega koduotsijale

Posted by UusMaaPluss on juuni 9, 2007
| 0

Aktiivse uusehituse tulemusena on Mustamäe üha enam kokku kasvamas just Kristiine linnaosaga, kuna varem visuaalselt eristunud piir eramajade ja paneelmajade vahel on Sõpruse puiestee äärde kerkivate uute korterelamute tõttu märkimisväärselt ähmastunud.

Vanemaid hoonemassiive ilmestab üha suurem hulk värvilisi uusi kortermaju, mida rajatakse seni tühjana seisnud kruntidele. On tunda, et Mustamäel hakkab ostjate eelistuses rolli mängima sealsete majade vanus ja olukord. Trend näitab, et võimalusel otsustatakse uute korterite kasuks.

Mustamäe uute korterite turg on viimase aasta jooksul väga aktiivseks muutunud. Kui mõned aastad tagasi oli Mustamäel valida vaid paari uue korterelamu projekti vahel, siis tänaseks on uusi projekte lisandunud mitmeid ning inimestel on võimalik valida vajadustele ja rahakotile sobiv korter. Ostjad on väga teadlikud oma nõudmistest ning teevad ostuotsuseid läbi mõeldes ning kaalutledes, mistõttu müügiperioodid on pikenenud. Mustamäe uute arenduste hinnad on keskmiselt vahemikus 30 000 – 35 000 kr/m2.

Mustamäe üks suurimad arendusprojekte on Keskuse 14 a korterelamu, mille asukoht on ideaalne ning rahulik ja privaatne – kohe Männipargi kõrval. Ja just see ongi see, mis Mustamäe kodu iseloomustab ning on sobilik nii iseseisvat elu alustavale noorele kui ka perele.
Tore on ka nentida, et Mustamäed iseloomustab küllaltki lojaalne elanik, kes naljalt mujale elama ei asu. Ja mustamäelased on ise selle üle väga uhked. Suur osa Mustamäel elavatest inimestest on seal ise üles kasvanud ning kuna elukeskkond on neile nõnda armsaks ja omaseks saanud, siis elavad seal täna ja tulevikuski. On ju Mustamäe tuntud just oma roheluse ja peresõbralikkusega – Männipark, Sütiste mets, Mustamäe Gümnaasium, rohkelt lastemänguväljakuid ja palju muud eluks vajalikku. Ning loomulikult ei tohi mainimata jätta, et Mustamäe piir hinnatud Nõmme elurajooniga on õhkõrn.

Hinnad varieeruvad olenevalt asukohast, maja arhitektuurist, lisaväärtustest ning ka korrusest. Huvitava arhitektuuriga elamus ning rohelises piirkonnas paiknevate korterite hinnad on seetõttu kallimad. Ka kõrgemate korruste korterite eest tuleb rohkem raha välja käia, kuna akendest avanevad avaramad vaated. Väga hea on, kui arendaja on mõelnud ka ümbrusele ja sealse kõrghaljastuse säilimisele, nagu Keskuse korterelamu juures. Suured puud ning palju rohelust annab kvaliteetsele elukeskkonnale palju juurde. Väga oluline on ka korterelamu suurus, eelistatumad on väiksemad või optimaalse korterite arvuga elamud. Heaks argumendiks on ka rõdu olemasolu korteri juures. Näiteks on Keskuse tn korterelamus 4-toalisel korteril neli rõdu, mis annab olulise lisaväärtuse.

Vaatamata sellele, et Mustamäe linnaosas on hetkel arendamisel mitu projekti ning ostjatel on valik suur, plaanivad arendajad juba uusi projekte. Uute korterelamute ehitamine ja linnaosa korrastumine tõstavad nii kinnisvara väärtust kui ka annavad lisaväärtusi sealsele elukeskkonnale. Kes on Mustamäel elanud, see teab selle linnaosa võlusid ning paljud uutesse majadesse korteri ostjad ongi just Mustamäe inimesed, kes soovivad parandada oma elukvaliteeti.

Vaatamata uute korterite pealetungile on jätkuvalt huvi ka Mustamäe vanemate korterite vastu, mis on hinnatasemelt odavamad kui Kristiine või kesklinna korterid. Mustamäe on kujunenud omamoodi hüppelauaks just noortele inimestele, võimaluste avardudes kolitakse kallimasse piirkonda või eramusse. Samas vahetavad paljud inimesed endiselt oma üürikorterid pikaajalise laenuga koormatud korterite vastu. See tagab turuhinnale vastavate hinnatasemetega korterite jätkuvalt hea likviidsuse. Mustamäe plussiks teiste magalatega võrreldes on elamute hõredam paiknemine ning piisava kõrghaljastuse olemasolu.

Tiina Shein
Uus Maa Kinnisvarabüroo turundusjuht

Compare Listings