Your search results

Millist piirkonda eelistavad rikkad inimesed?

Posted by UusMaaPluss on mai 7, 2011
| 0

“Mainekatest eramurajoonidest meelitab Nõmme ostjaid oma ajaloolise õhkkonnaga, ent Kakumäele või Piritale otsivad maja need, kellele meeldib mere lähedus,” ütles Andrus Soonsein Uus Maa Kinnisvarabüroo majade ja maade konsultant.

“Nõmme elanikele meeldib nende linnaosa esmalt seepärast, et seal on männid ning eripärane Nõmme õhkkond – rohelus, rahulik keskkond,” ütles Soonsein. “Teiseks on Nõmme oluline väärtus Eestiaegsed villad – oli ju Nõmme enne sõda hinnatud kõrgklassi suvitusrajoon,” lisas ta. Hetkel küündivad Nõmme majade hinnad kuni 1 250 000 euroni.

Soonseina sõnul on teine väga hinnatud eramurajoon Tallinnas Kakumäe ja Merirahu, mille väärtusteks nimetab ta mere ja sadama. “Merirahu on kinnine valvega piirkond, mis annab rajoonile lisaväärtust,” rääkis Soonsein.

“Samuti hinnatakse linnast veidi eemalasuvat Tabasalu Lucca rajooni,” ütles Soonsein. Mainitud rajoon paistab tema sõnul silma selle poolest, et asub paekiviastangul mere ääres ning paljude majade akendest avaneb ilus vaade nii merele kui linnale. Nende majade hinnad ulatuvad 1 343 000 euroni.

Kolmandaks kõrgelt hinnatud piirkonnaks ütles Soonsein Miiduranna, Merivälja ja Pirita, mis mehe sõnul meelitavad ostjaid ilusate vaadetega linnale ning mille plussiks on samuti mere lähedus. Neis piirkondades maksavad eramud kuni 2 900 000 eurot.

Soonseina sõnul on ajalooline Kadriorg muutunud tõeliselt prestiižeks rajooniks, kus hinnad kerkivad kuni 2 900 000 euroni.

“Täna on Tiskre puhul tegemist piirkonnaga, mis on ilus ning välja kujunenud,” ütles Soonsein kunagise “rikaste rajooni” kohta. “Ostjateks on eelkõige inimesed, kes hindavad mere lähedust ning väljakujunenud keskkonda,” lisas ta. Tiskres on majade pakkumishinnad 180 500 – 480 000 eurot, ent tehinguid tehakse veidi madalamatel tasemetel.

 

Compare Listings