Your search results

Kuidas ma ujuma õppisin

Posted by UusMaaPluss on november 3, 2011
| 0

Mainori karjääripäevale, kus esines ka Uus Maa personalijuht Ülane Vilumets, läksin uudishimust. Mõtlema pani Ülase lause, et Uus Maas saate ennast proovile panna ja mingit igavat tööd seal tegema ei pea. Leidsin, et sellist võimalust ei saa mööda lasta, sest ma saan tõeliselt proovida, kas kooliharidusest oli ka kasu ja kas mulle üldse sobib selline eriala.

Minu praktika Uus Maas oli nii kiire tempoga, nagu seiklusfilmis. Esmaspäeval anti mulle hunnik materjale kätte, mille alusel tuli endale selgeks teha kogu Uus Maa vajalik info. Järgmisel päeval visati mind esimest korda vette. Ülane andis mulle ülesande tutvustada ennast üldkoosolekul. Kuna Ülane ise ei saanud koosolekul osaleda, pidin selle ise ära tegema. Araks ei löönud ja ära ei uppunud, vähemalt enda arvates. Kahe nädala jooksul näitas ja tutvustas Ülane mulle kogu värbamissüteemi Uus Maas. Teisel nädalal sain juhendaja jälgimisel praktiseerida intervjuu läbiviimist ja kolmandal nädalal viisin intervjuu kandidaatidega läbi juba iseseisvalt. Sain väga head kogemused just värbamise vallas, seda alates kuulutuse loomisest kuni intervjuu läbiviimiseni.

Uus Maa ei silita su kätt. Ta ütleb sulle otsekoheselt, et tee antud töö ära. Lisaks ootab ta ka sinu aktiivsust. Mingi moment tundsin, et tahan lisakohustusi ja läksin juhendajalt küsima, mida ma veel teha saaksin. Elari Tamm kaua ei mõelnud (minu teine juhendaja) ning leidis mulle lisategevust juurde. Uus Maas leidub alati midagi teha. Meeldis ka see, et küsitakse praktikandi arvamust. Ma ei tundnud ennast kordagi kõrvalelükatuna. Ilmselt sellepärast, et kogu Uus Maa on sõbralik ja energiline kollektiiv. Kokkuvõttes ületas Uus Maa mu ootused ja ma sain asendamatud kogemused värbamise vallas.

Soovitus järgmistele praktikantidele: kandideerige kindlasti sellistesse firmadesse, kus teil lastakse rohkem teha. See on ainulaadne võimalus praktiseerida oma teadmisi ja tõeliselt mõista, kas väljavalitud eriala teile sobib.

Compare Listings