Your search results

4 viga, mida vara kolimisel tehakse

Posted by UusMaaPluss on november 4, 2011
| 0

1. Puudub ajaplaan
Büroopinna kolimist ei saa korraldada ühe õhtuga. Hea lõpptulemuse saavutamiseks on vaja kolimist põhjalikult  planeerida ja tegevused läbi mõelda. Kui teil on vaja kolida, siis pange paika ka aeg, millal soovite kolimist ette võtta. Jagage seda infot kolimisfirmaga, vajadusel töötage koos läbi kolimise protsess ja kindlasti võtke arvesse kolimisfirma soovitusi.

2. Puudub kolimisplaan
Koostage kolimisplaan, mis põhiosas võiks välja näha selline: arvestage uue asukoha võimalustega ja mõelge läbi, kuidas soovite oma kontorit seal näha. Kõige parem on, kui koostate asendiplaani ja annate selle kolimisfirmale. Märgistage kolimisele minev mööbel ja kontoritehnika vastavalt sellele, kuhu mingi töökoht liigub. Varustage ennast aegsasti (nädala jagu varem) kolimiskastidega (vajadusel tellige need), et saaksite kolimise päevaks oma töökoha ja isikliku vara pakitud. Märgistage kastid numbrite või nimedega, et need jõuaksid teie uude töökohta.

3. Puudub läbimõeldud plaan vara pakkimiseks
Pakkimisel soovitame koostada asjadest nimekirja, siis on hiljem võimalik kiiresti tuvastada, millises kastis on asjad, mida võite kohe vajada. Pakkige esmajärjekorras ära need asjad, mida te igapäevaselt ei vaja. Jälgige pakkimisel, et kastid ei muutuks väga raskeks, kuna see võib muuta töö hoopis aeglasemaks. Sobiva raskusega kast on selline, mida ka naisterahvas jaksab korraks sülle võtta.

4. Puuduvad kogemused vara turvaliseks transportimiseks
Vara transportimine ei tähenda pelgalt nt laudade suvalist ladumist kaubikusse, vaid läbimõeldud paigutust transpordivahendisse, kus jälgitakse vara suurust, raskust, nn nõrkasid külgi jmt ohtlikke kohti, kus võib transpordi ajal tekkida kahjusid varale.
Arvestage sellega, et ka kolimisfirma vajab mööbli kiletamiseks ja katmiseks aega (ca 10 % kogu kolimisele kuluvast ajast), et mitte kahjustada teie kolitavat vara. Sageli ei piisa ainult kolitava vara turvalisest katmisest, vaid katta tuleb ka kolmandate isikute vara, sest arvestama peab nii ruumide seinte, põrandate kui ka liftide jmt hoidmisega.

Oma vara turvaliseks ning kvaliteetseks kolimiseks soovitavad Nordea Pank,  Tallinna Kaubamaja, Tea Kirjastus, Eesti Kirjanike Liiit, Eesti Post jpt Uus Maa Kolimisteenuseid. Seega, kui soovid, et Sinu vara kolivad inimesed nii nagu nad koliks oma isiklikku vara ning lisaks on varal ka vastutuskindlustus, siis helista 6 272 600 või kirjuta kolimisteenused@uusmaa.ee  Täpsem info siit: www.uusmaa.ee/kolimisteenused

Imre Erik, Uus Maa Kolimisteenuste juht

Compare Listings