Your search results

Kesklinna korteriturg elavneb

Posted by UusMaaPluss on september 6, 2009
| 0

Tallinna kesklinna korteriturul on hetkel aktiivne aeg. Huvi tuntakse nii müügisolevate korterite kui ka üürikorterite vastu. Kesklinna korteriturul on hinnalangus olnud suur nagu kõikjal – täna võib leida heas korras korteri ca 20 000-25 000 kr/m2; remonti vajava korteri ca 10 000-15 000 kr/m2.

Kuna kesklinna (enamjaolt vanalinna ja Kadriorgu) korteriturg on Tallinna eripäraseim, on hinnavahemik ja valik (alates kõrghoone heade vaadetega modernsetest korteritest kuni vanalinna või Kadrioru ajalooliste korteriteni) väga suur. Veel tänagi tehakse üksikuid tehinguid keskmisest oluliselt kõrgema hinnaga, kuid sel juhul on tegu ka keskmisest oluliselt erineva kinnisvaraga.

Kesklinna ostjaskond on olnud alati mitmekesine ja üle pika aja on kohalike ostjate kõrval taas ka märkimisväärselt välismaalastest ostjaid – investoreid Venemaalt, Soomest, Itaaliast jm. Neid, kes Eesti kinnisvaraturuga alles tutvuvad, on aga veelgi rohkem. Nii et kesklinna maakleritel on kiired ajad.

Viimastel kuudel on olnud märgatav, et uusi kinnisvara müügipakkumisi on hakanud vähem tulema. Aga taas on maad hakanud kuulama kinnisvaraarendajad, kes teevad eeltöid mõne huvitava arendusprojektiga, pöörates senisest suuremat tähelepanu nii maja arhitektuurile, planeeringutele kui ka elukeskkonnale tervikuna.

Kesklinna üüriturg on tänasel päeval aktiivne ja see on suvisele ajale omane.

Margit Sild
Uus Maa Kinnisvarabüroo elamispindade kinnisvarakonsultant

Compare Listings