Your search results

Viljandis ei toonud Euroopa Liiduga liitumine välismaalastele loodetud kasumit

Posted by UusMaaPluss on aprill 5, 2011
| 0

Viljandi linnas on 2011. aastal toimunud hoonestatud elamumaaga 17 ostu-müügitehingut keskmise tehinguhinnaga 47 745 eurot ning 35 korteriomandina võõrandatud eluruumi ostu-müügitehingut, keskmise ruutmeetrihinnaga 458eur/m2. 

Müügiaktiivsus oli veidi suurem jaanuaris ja märtsis, seevastu veebruar ja aprill jäid kesisemaks. Korterite suuruse järgi on enim tehinguid tehtud 2-3-toaliste korteritega. 

Tänane koduostja otsib heas korras keskmise suurusega korterit. Maja ostul seavad piire eelkõige hind ning ostjate laenuvõimalused, seega otsitakse keskmises seisukorras veidi vanemaid maju. 

Mõningal määral on märgata välismaalastest müüjate hulga suurenemist. Kui 2005. aastal (kui Eesti ühines Euroopa Liiduga) välismaalaste poolt ostetud kinnisvaralt oodatud kasumit teenida ei õnnestunud, siis nüüd soovitakse kinnisvara müüa. 

Nõudlus üürikorterite järele ületab pakkumise. Sageli soovitakse korterit üürida ka lühemaks perioodiks nagu 1-3 kuud, paraku üürileandjad nii lühikesest perioodist huvitatud ei ole. Üürihinnad on keskmiselt 100-160 eurot kuus. 

Äripindade turul toimub liikumine erinevate büroopindade vahel. Äripindade ost-müük on minimaalne. Büroopindade üüritase on 3,2-6,4 eur/m2.

Maja Tarvastu vallas Maja Raudna külas Maja Mõisakülas

Compare Listings