Your search results

Vastlapäev ei möödunud uusmaakatest kaarega

Posted by UusMaaPluss on veebruar 2, 2012
| 0

Folklore.ee kodulehe andmetel lõpetab vastlapäev jõuludega alanud talvise lõbustusaja ja alustab suurt paastu (kestab lihavõttepühadeni). Vastlapäeva pühitsetakse eriti suure pidulikkusega kreeka- ja rooma-katoliiklikes maades. Ka Uus Maa Kinnisvarabüroos ei jäänud pidu pidamata. Päev algas tõelises vastlameeleolus, mille lõid rohke tuhksuhkruga kaetud maitsvad vastlakuklid, lõunaks söödi hernesuppi suitsulihaga.

Pealelõunasesse aega jäi Uus Maa vastlasõit, mis leidis aset Nõmme pikkadel ja laugetel mägedel.  Kõik uusmaakad olid oodatud oma laste ja sõpradega ning võimalusel ka iseäraliku sõiduvahendiga.

Iseäraliku sõiduvahendi võistluses oli esirinnas Kaija Kullat, kes pani kilekotti lund ja püüdis sellega mäest alla lasta. Tingituna kas lume iseärasusest või koti eripärast, ei kujunenud liug väga pikaks. Kindlasti tuleks omapärase sõiduvahendina välja tuua ka Elari Tamme mäelt leitud tühi papist banaanikast, mis oli pakkekilega vooderdatud. Ei olnud ime, et see kast mäel lebas, sest ka sellega ei tulnud pikka liugu.

Lõbus õhtu sai suurejoonelise lõpu uusmaakate rongiga, mille liug oli kõige pikem. Rongist võtsid osa, eesotsast alustatuna, Kaie Kass Agcay (turundusspetsialist) ja tema poeg Ralf, Marina Hodus (piirkonnajuht) ja Kadri Kuning (Haabersti piirkonna maakler).

Compare Listings