Your search results

Uus Maa maakleri meeskond lõpetas edukalt ERNA retke 2009

Posted by UusMaaPluss on detsember 8, 2009
| 0

Laupäeval, 8. augustil, lõppes „ERNA retk 2009“, milles osales ka Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Fred Linnukütt. Maailma üht pikemat ja raskemat militaarvõistlust Erna Retk korraldab Erna Selts juba 15 aastat, mälestamaks Erna luuregrupi tegevust 1941. aasta suvel. Erna grupp oli Talvesõjast osavõtnutest moodustatud luureüksus mis tegi 1941 suvel dessandi punaväe tagalasse Salmistusse ja liikus edasi Kautlasse, kus pidas maha lahingu ülekaalukate vaenlase jõududega.

Erna retke alustas sel aastal 27 võistkonda, finisheerus 25 võistkonda. “ERNA Retk 2009” võitjaks osutus teist aastat järjest Kaitseliidu Tartu maleva I võistkond. DL Harju meeskond, kuhu kuulus ka Fred Linnukütt,  saavutas 9. koha.

Selle aastase võistluse trajektoor oli linnulennult ligi 100 km, võistluse ala oli 960 ruutkilomeetrit ja võistlus kestis kolm päeva. Vastavalt võistluse juhendile on võistluse põhilised tegevused varjatud liikumine murdmaal nii päeval kui ka öösel vastavalt ette määratud ajagraafikule ning koordinaatidele, “vastase” jõudude vältimine ning nende kohta info hankimine ja edastamine ning sõdurioskuste ülesanded kõrgendatud füüsilise ja psühholoogilise pinge tingimustes.

Fredi Erna 1  Fredi Erna 2

Fred Linnuküti kommentaar:
Olen osalenud neljal Erna retkel. Seekord oli esikümnes  konkurents väga tihe ja ma olen väga rahul sellega, et üheksanda koha saime, see oli ka üks meie eesmärke. Kõik eespool olevad tiimid on väga kogenud ja korduvalt Ernal käinud ning kohtade punktivahe oli väga väike. See on sport mille kohta pole paljudel ettekujutust. Sport, mis nõuab võistlejatelt suurt eneseületust ja tahtejõudu.  Alati tuleb Ernal murdepunkt, kus peab võitlema valuga jalgades ja suure väsimusega, aga aega magada ei ole.

Selle aasta Erna oli üks lühemaid – läbisime kokku 83 km ja magada saime 3 tundi. Näiteks 2004. aasta Ernal saime 5 ööpäeva jooksul magada kokku 9 tundi, millest 6 magasime järjest ja üle jäänud 15 min kaupa ning läbisime kokku 140 km.

Hanni Niidas
Uus Maa Kinnisvarabüroo turundusspetsialist

Compare Listings