Your search results

Uueks koduks sobivat maja tasub otsida sügisel või talvel

Posted by UusMaaPluss on jaanuar 1, 2012
| 0

Kui tulevase kodu asukoht on meelepärane, siis võib luubi alla seada ostetavad ehitised, mis paiknevad krundil. Arukas on alustada uue kodu otsimist sügisel.

Sügisel ja talvel ei saa me lasta end segada emotsioonil, mis kindlasti kaasneb õiemere ja muu meelepärase haljastusega. Sügistalvisel perioodil on lehtedeta puude keskel hästi märgatavad ehitis ise, piirdeaed ja ligipääsuteed: koheselt on võimalus saada selgust, kuidas on korraldatud lumekoristus, milline on tänavate valgustatus, krundi drenaaž, millise asukoha valib endale lumi. Kui tegemist on hooneid katvate taimedega, siis on hästi märgatavad ka suvel rohelise lehestiku all peidus olevad elamuosad.

Soovitatavalt peaks tutvuma ka kõigi vajalike kommunikatsioonide liitumislepingutega, hoone kasutusloaga, energiamärgisega. Pooleliolevate ja renoveerimisjärgus olevate ehitiste puhul on vajalik silmas pidada ehitusloa olemasolu. Uute majadega pole probleemi: tutvuma peaks ehitusprojekti ja ehituse järelevalve päevikuga.

Märksa keerukam on olukord, kui tegemist on renoveeritud ja ümberehitatud elamutega. Silmaga vaatlemisel pole võimalik hinnata valitsevat olukorda – konstruktsioonielemendid on kaetud soojustuse, kena krohvi ja pilkupüüdvate viimistlusmaterjalidega. Antud olukorras oleks abiks maja algsed ehitusjoonised ja omaniku võimalikult täpne info teostatud tööde kohta. Varjatud puudused tulevad ajapikku ilmsiks ja sellisel juhul on uuel omanikul võimalus tehingust tagasi astuda.

Renoveerimata hoonete ülevaatus on kergesti sooritatav: konstruktsioon on kohati paljastatud ning kriitilisi kohti on võimalik uuringuks avada.

Märgid ebapiisavast või ebaõigesti paigaldatud soojustusest on kõrged kulutused maja soojana hoidmisele, jääpurikad katuseräästas ja külmad põrandad ning välispiirded.

Renoveeritavatel hoonetel vahetatakse peaaegu alati aknad. Sellisel juhul tasub kindlasti tähelepanu pöörata, kas „umbsete akende“ paigaldamisega ei ole tasakaalust välja viidud maja loomulik ventileerimine. Vajalik on selgeks teha, kust pääseb hoonesse värske õhk ja kuidas on lahendatud väljatõmme.

Oluline on ka korsten, piit ja ahjud üle vaadata. Võib küsida viimast korstnapühkija poolt allkirjastatud ülevaatusakti tutvumaks korstna tehnilise olukorraga.

Keskküttesüsteemi ülevaatus, paigaldusaja täpsustus ja viimase hooldusaktiga tutvumine lisab kenasti meie infoportfelli vajalikku teavet.

Kasuks tuleb ka elektrikaablite- ja tarvikute ülevaatus ja plaaditud pindade aluste küttekaablite ja torude paigaldamise tehnoloogiaga tutvumine.

Mida enam infot omad oma uue kodu ostmisel, seda lihtsam on teha ostuotsust!

 

 

Compare Listings