Your search results

Spetsialist soovitab kinnisvara osta enne euro tulekut

Posted by UusMaaPluss on detsember 4, 2009
| 0

Kinnisvara asjatundja Tõnu Toomparki sõnul on äkiliste hinnatõusude aeg ümber saanud, ent kinnisvara võiks osta ikkagi enne, kui maksevahendiks on euro.

Toompark arvab, et iseenesest on euro abivahend, mis aitab kaasa majanduse elavdamisele ning mingit negatiivset mõju kinnisvaraturu arengutele sel olla ei saa. “Ma siiski usun, et eestimaalane, kel soov või vajadus kinnisvara osta, võiks seda ennekõike teha krooni eest,” nentis Toompark.

Ta prognoosib, et usutavasti hakkavad kinnisvarahinnad tänavu kevadest aeglaselt, ent visalt ülespoole rühkima. Ta usub, et kinnisvara ostja jaoks on praegu väga hea aeg – saab rahulikult ringi vaadata, otsida, oma võimalusi kaaluda ja pole karta, et kui täna ei osta, siis homme on juba läinud või nädala pärast on hind juba 100 000 krooni võrra kallim.

“Keegi ei pea pimesi midagi ostma tormama,” rõhutas ta. “Üldises plaanis oleks normaalne ja kõik võiksid rahul olla, kui hinnad tõuseksid 5-10% aastas,” märkis Tõnu Toompark. “Asjade praegust seisu arvestades võiks see olla isegi vähem, aga tõenäoline, et peagi võiks see tõus saavutada taseme üks protsent kuus. Aga seda aega, kui hinnad raketina pilvedesse kerkisid, ei maksa oodata.

Tõus saab olema pigem aeglane, kuid stabiilne.” Kinnisvaraspetsialistide seas puudub üksmeel, milliseks kujuneb algava kevadhooaja kinnisvarailm, konkreetse prognoosiga ei söanda keegi välja tulla. Toompark on seda meelt, et juttudel kevadistest emotsioonidest, mis justkui ka kinnisvaraturgu elavdama peaksid, on tõepõhi all. Niikuinii põhineb kinnisvara soetamine enamjaolt emotsioonil ning turg, õigemini selle aktiivsus on sesoonne.

“Kevad toob ikka positiivseid uudiseid ja meeleolusid, ka halbadel aegadel hakkab siis kinnisvaraturg tõusma, tehakse rohkem tehinguid, ollakse valmis maksma ehk pisut kõrgemat hinda,” rääkis ta. “Emotsioone alahinnata ei oleks lihtsalt ratsionaalne.”

Compare Listings