Your search results

Miks usaldada turuliidrit?

Posted by UusMaaPluss on september 4, 2010
| 0

Usaldust ei saa osta. See on selge.

Aga alustame kaugemalt. Kujutelgem, et tuleb võtta jalge alla raske tee – üks raskemaid, mis ette tulla võib, ehk siis minna hambaarsti juurde. Minule isiklikult on see alati üks kõige rängemaid kogemusi. Miks on hambaarstil käik nii hull? Meenutagem – inimene teeb midagi sinu suus, mida sa ei näe, mida sa ei mõista, mis teeb haiget ning tegevus, mille üle sul pole mingit kontrolli.

Sellises olukorras on vaid üks lahendus – usaldus. Täielik usaldus inimese vastu, kes teeb oma tööd.

Ma ei usu, et keegi oleks valmis minema hambaarsti juurde, kes ütleb: “Tulge minu juurde, saate poole soodsamalt kui teie endine hambaarst!”

Möönan, et minu hambaarst võtab kallist hinda. Aga ma ei vaheta teda välja – mitte kunagi! Sest ma usaldan teda. Sest aastatepikkused kogemused on näidanud, et ta tõesti teeb kõik nii nagu vaja. Ma ei tea, mida ta teeb, miks ta teeb, kuidas ta teeb, ma ei saa sellest aru, aga ma usaldan teda.

Kodu ostmisel-müümisel on olukord sama. “Mis turg teeb? Kuidas hind kujuneb? Millised on mulle parimad tingimused?” Need ja veel väga paljud küsimused painavad paljude ostjate ning müüjate päid. On ilmne, et keegi ei suuda sajaprotsendiliselt vastata nendele küsimustele. Samuti ei saa hambaarst teha imesid.

Ent, olgem realistid.

Mitte kunagi, mitte iialgi ei laseks ma oma hambaid parandada arstil, kes ütleb: “Ütle, palju su arst küsib ning ma teen poole odavamalt.”

Sama naeruväärne on lasta oma kodu ostu või müügiga tegeleda inimesel, kes ütleb: “Oh, kinnisvaratehing on lihtne, ma vahendan tehingu poole hinnaga ära.”

Usaldus maksab, ning usaldada tasub turuliidrit.

Compare Listings