Your search results

Lasnamäe korteriturg tõuseb taas

Posted by UusMaaPluss on aprill 1, 2013
| 0

Aastal 2012 oli Lasnamäe linnaosas märgata nõudluse ja tehingute arvu kasvu 20% ning seda eelkõige väiksemate korterite (1-2-toalised) osas. Lisaks tehingute arvule on 1-2-toaliste korterite hind ka hüppeliselt kasvanud, kuni15% olenevalt elamukvartalist. Hinnatumad on need Lasnamäe elamukvartalid, mis asuvad merele või kesklinnale lähemal. Oluliselt mõjutab korteri hinda ja müügikiirust ka ühistu tegevus maja korras hoidmisel.

Keskmine korterite hinnatõus jääb siin 10% piiresse. Lasnamäel on välja kujunenud oma lokaalne piirkonda soosiv pigem vene keelt kõnelev elanikkond. Kohalikele suunatud infrastruktuur on hästi välja arenenud, olemas on venekeelsed koolid, huvikeskused, mitmed uued ja kaunid kaubanduskeskused.

Uus Maa Kinnisvarabüroo Lasnamäe piirkonna spetsialistide väitel on väiksemate korterite nõudlus tõusnud, kuna järk-järgult suurenevad kommunaalkulud. Piirkonnas elatakse enamjaolt vanemates nõukogude ajal ehitatud paneelmajades, mis on keskmise ehituskvaliteediga ja madala energiaklassiga. Paljud Lasnamäe elanikud soovivad oma suurema korteri müüa ning osta asemele väiksema  sooviga vähendada igakuiseid püsikulusid. Mõningatel juhtudel annab selline vahetus ka võimaluse tekitada vaba raha, mis jääb raskemateks aegadeks säästuarvele.

Arvestades 3-4-toaliste korterite nõudluse vähenemist, võib siiski Lasnamäe kinnisvaraturgu pidada Tallinnas üheks likviidsemaks. Keskmine müügiperiood on seal väiksemate korterite puhul vaid 1-2 kuud, suuremate korterite puhul sõlmitakse müügiks maaklerlepinguid kuni 6 kuuks. Tehinguni jõutakse õige hinna korral 4- 5 kuuga. Lasnamäe korterite eripära on olnud hea likviidsus ka kinnisvaraturu raskematel aegadel.

Nõudluse kasvu näitab ka pakkumiste arvu vähenemine kinnisvaraportaalides. Need on aasta jooksul Lasnamäel vähenenud ca1400 ühikult 1100-le.

Väikeinvestoritele peaks kindlasti huvi pakkuma Lasnamäe korterite kõrge üüritootlus. Aastane üüritootlus on 5-6%. Kui siia lisada eespool kirjeldatud hinnatõus, siis annab Lasnamäe korter investorile hetkel15-20% aastas korteri soetusraha tagasi.  1- 2-toaliste korterite üürihind jääb vahemikku 200-300 eurot kalendrikuus. 3-4-toalised korterid maksavad 280- 400 eurot kalendrikuus.

Kindlasti teevad selles piirkonnas investeeringu riskantsemaks võimalikud probleemid üürnike maksejõuga ning korruselamute ehituskvaliteet ja vanus.

 

Artikkel ilmus epl.ee

Compare Listings