Your search results

Kohvi ei oska ma ikka teha…

Posted by UusMaaPluss on juuli 8, 2010
| 0

Liina Mahlakõiv, Uus Maa Kinnisvarabüroo personaliosakonna praktikant

Praktika teema valimine on raske, kuid olles selle välja valinud, alles algab kõige raskem osa. Tuleb saata kümneid kirju erinevatesse ettevõtetesse lootuses, et nad praktikanti võtta soovivad. Enamus noori on kuulnud hirmujutte sellest, kuidas nad praktikal hommikukohvi serveerivad ja ülejäänud aja oma Facebooki sõltuvust toita võivad, raisates nii kuu või kaks väärtuslikku aega, mida oleks võinud kulutada õppimisele, töötamisele või enesearendamisele. Sarnased hirmud ja mured olid ka mul. Olles juba nädalaid otsinud endale praktikakohta, juba peaaegu lootust kaotamas, leidsin Uus Maa koduleheküljelt ahvatleva teksti:

Uus Maas ei õpi kohvi ja koopiaid tegema!

Otsustasin kandideerida, õnn naeratas ja juba augustikuu esimesel tööpäeval olin varakult kohal. Esimesteks töökohustusteks oli personalivaliku põhimõtetega tutvumine Uus Maas. Sain jälgida intervjuude läbiviimist ning sellel alal ka ise kätt proovida. Mida aeg edasi, seda sisukamateks muutusid minu tööülesanded. Lisaks CVde läbivaatamisele ning tööintervjuudele tutvusin ettevõtte käsiraamatuga, aitasin koondada uute töötajate koolitusmaterjale ning ka ise koolitusest osa võtta. Minu jaoks huvitavaimaks ülesandeks oli turuülevaate koostamine, mille tegin oma kodurajoonist Lasnamäest. Kõigist oma tegemistest andsin ülevaateid iganädalastel üldkoosolekutel, mis kindlasti parandas minu suhtlemis- ja esinemisoskust.

Lisaks minu juhendaja poolsetele ülesannetele seadsin praktika alguses endale ka oma uurimiseesmärgi – viia läbi Uus Maas sisekommunikatsiooni audit. Auditi läbiviimise käigus tutvusin ma Uus Maa töötajatega ning pidin tunnistama, et Uus Maas on tõesti hullumeelselt positiivsed inimesed.

Kohvi ja koopiad ei oska ma ka peale praktika lõppu teha, kuid esineda oma ala parimatele, koostada turuülevaateid, värvata tööle sobilike inimesi ning viia läbi erinevaid intervjuusid juba oskan.

Compare Listings