Your search results

Hoolitsetud välisviimistlus suurendab müügipotentsiaali

Posted by UusMaaPluss on aprill 5, 2011
| 0

Pilk jääb peatuma maitsekalt ja oskuslikult renoveeritud fassaadile, meeldivais toonides värvigammale, korrektselt laotud kivivooderdisele, värskele krohvile või ka lihtsale palkmaja välisfassaadile. Tuntud tõde on, et pidev pisipuhastus hoiab ära suurpuhastuse. Samuti pikendab hoone eluiga korrektselt ja regulaarselt hooldatud välisviimistlus.

Kinnisvara müügiprotsessis ei ole niivõrd määrava tähtsusega elamu välisfassaadi hinnaklass, vaid töö kvaliteetne tulem, mis kajastub visuaalses ja emotsionaalses naudingus. Kuigi võib öelda, et hinnates esmapilgul välimust, teeme seda emotsiooniga, tungimata ehitustehniliste lahendusteni. Tark majaostja uurib ka pilkupüüdvate kattekihtide alust olukorda. Fassaadide juures võivad esineda alltoodud puudused:
– kivivooderdis on praguline,
– allakukkunud krohvikiht paljastab aluspinna,
– soojustuskiht on krohvimata ja värvimata,
– värvikiht on maha koorunud,
– laudis on vigastatud,
-palgid on pehkinud.

Tasub panustada selliste vigade ja puuduste tekkepõhjuste väljaselgitamisse ja kindlasti on kasulik selgusele jõuda, kas sügavamad fassaadikihid või muud konstruktsioonielemendid pole vigastada saanud.

Uue hoone ostul on tark end kurssi viia ehituspäeviku sisuga, et saada kinnitust projekteeritu ja ehitustulemuse vastavusele.

Soovitavalt võiksid mitmenda ringi majade ostjad tähelepanu pöörata taastatud fassaadidele, et maja välisilme ei oleks üles „vuntsitud“ müügiprotsessi tarbeks lootuses, et asjatundmatuid on lihtne petta ning kiire müük on kindlustatud.

Vastupidiselt võib aga müügiprotsess tuntavalt venida, kui tegemist on ehitustehniliselt küll igati korrektselt lahendatud, kuid iluvigadega fassaadiga hoonega.

Hoone välispalge müügikorda seadmisel soovitan omanikul tegutseda printsiibil pigem vähe, aga kvaliteetselt. Vigu pole mõtet katta ja varjata, sest on vaid aja küsimus, kui pettus ilmneb. Selliste „vigurite“ eest kaitseb ostjat seadus ja petja on sunnitud oma kulul tema poolt varjatud puudused likvideerima.

Marje Soosaar Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler

Compare Listings