Your search results

6 soovitust neile, kes hakkavad ettevõtet kolima

Posted by UusMaaPluss on mai 10, 2009
| 0

Kas tuleb tuttav ette olukord, kus alustades kolimisega, ei teagi kohe kust nagu pihta hakata. Natuke teed seda ja natuke teed teist teadmises, et lõppude lõpuks peab kogu sisustus nii või teisiti uude kohta saama. Selleks, et kogu olukord kaosele lähenema ei hakkaks, on hea konsulteerida inimestega, kes igapäevaselt kolimisi teostavad.  Alljärgnevalt toon välja erinevad tegevused, millega saab ise kogu kolimisprotsessi sujuvamaks teha.

Alusta valduste ülevaatusest
* Kõigepealt soovitan kolimisega tegeleval inimesel firmas oma valdustele ring peale teha ja küsida IT-töötajalt, mis saab serverikapist.
* Sama on vaja uurida ka kõige muu kohta ja õigetelt inimestelt, sest muidu tuleb  kolimisega tegelevale isikule  palju üllatusi. Eeltöö alla kuulub ka kohvi-, vee- ja muude automaatide hooldajaga kontakteerumine – nende lahtiühendamise, kolimise ja uuesti ühendamise asjus. Sama kehtib kõikide teiste rendimasinate kohta.
* Kokku peaks leppima ka kolimise kuupäeva või ajavahemiku (mis enamasti kattub uue hoone valmimise või vana üürilepingu lõppemisega).
* Pärast seda soovitan kontakteeruda kolimisfirmaga ja paika panna ülevaatuse aeg.
Pane kirja kõik, mida ootad kolimisfirmalt
* Veel on hea enne kolimisfirma poolt tehtavat ülevaatust välja mõelda  teenuse suurus ehk  kas pakitakse ja transporditakse mõned asjad ise (tihti paluvad tööandjad võimalusel igal töötajal oma arvutikomplekt ise kolida).
* Kogu selle ettevalmistuse juures on hea kõik kerkinud küsimused kirja panna, sest kolimismaakler küll täpsustab kliendi soovi küsimuste abil, aga kliendi enda mõtted ja küsimused on tihti abiks.

Ära unusta, et firmal on uus aadress
* Meeles tasub pidada ka asjaolu, et enamasti kaasneb kolimisega ka aadressi muutus, seega peab asutustele ja partneritele väljastama sellekohase teate aadressi muutuse juures.
* Tuleks üle vaadata ka kõik reklaamflaierid, visiitkaardid, plakatid  jmt. Need tasub ära visata enne kolimist või siis kolimise käigus. Uude kohta ei ole mõtet neid kaasa kolida, sest ebavajalikku kraami tuleb kolimise käigus niikuinii. Parem on kõik mittevajalik korraga ära visata.

Koosta plaan, nummerda toad ja asjad.
* Suuremate kolimiste (200 m2 ja enam) väga tähtsaks osaks on asjade plaan ehk mis asjad kuhu uues kohas lähevad. Selleks on hea uue koha plaanil ära nummerdada toad ja tsoonid ning vanas kohas kõigile kolimiskastidele, mööblile, lilledele, arvutitele number peale panna. See eeltöö teeb kindlaks esemete uue asukoha ja välistab olukorra, kus sihtkohas on kõik kolitav mööbel sissekäigu juures laeni virnades. Kolimisfirma poolt peab olema paigas ajaline plaan, kus millal midagi liigutakse ja milliste meeste arvuga, et oleks ülevaade, kas kõik läheb plaanipäraselt ja on graafikus.

Firma töö ei tohi kannatada
Alati on mingi tuba, laud või telefon, mis tuleb viimaseks esemeks jätta, et firma töö ei katkeks.
* Väga tähtis on läbi mõelda, mis on need esemed ja mööbel, mis peavad jääma, et välistada olukorda, kus kolimispäeval veel 30% inimestest istuvad laudade taga, sest neil on vaja veel „üks“ asi ära teha.
*  Minimaliseerimine on siinkohal väga tähtis, sest olukord, kui klient soovib veel kolimise päeval, et see või teine tuba peab ootama, võib lüüa sassi kolimisgraafiku ja kuna kolimine on tegevuste jada, siis lööb see ka sassi kõik tulevad tegevused.
* Ootamatustega on kolimisfirma koheselt valmis tegelema, aga kui selle ootamatuse suurus mõjutab kogu kolimist, siis tuleb jällegi uus kokkulepe teha lisatöö suhtes.

Tee kolimine mõnusaks
Hea kolimise korraldamine polegi tegelikult raske.
* Kõige tähtsam  on koos kolimismaakleriga rahulikult maha istuda ja kogu protsess läbi rääkida. Välja näeb see nii, et maakler küsib/täpsustab, klient vastab/täpsustab. Siis on  hiljem  väga lihtne vaadata, kas kolimisfirma täitis oma lubadused ja samas saab ka kolimisfirma näidata, et kokkuleppe väliselt lisandunud esemed tuleb eraldi kolimisprojektile juurde arvestada.
* Järgides eeltoodud nõuandeid, saab nii suur- kui ka väikefirma oma kolimise algusest lõpuni efektiivseks ja nauditavamaks teha.

Argo Veide
Uus Maa Kolimisteenused kolimismaakler

Compare Listings