Your search results

Tudengid hakkavad suvel üürkortereid jahtima

Posted by UusMaaPluss on märts 9, 2012
| 0

Tudengid otsivad üürikortereid nii Tallinnas kui Tartus juba alates mai ja juuni algusest. Kuid kuna üürikorterite omanikud enamuses siiski ei taha lepingut nii pikalt ette ära sõlmida, siis on oodata üürituru aktiviseerumist jälle juuli lõpust.

Korterit otsivad tudengid võib jagada kaheks: välistudengid, kes on nõus panustama korterisse rahaliselt rohkem ja kodumaised tudengid, kes on hinnatundlikumad ja nõus elama ka väiksemal pinnal. Tallinnas otsivad välistudengid üüripindu pigem südalinnas, vanalinnas ja sadama ümbruses kahe või suuri ühetoalisi moodsaid sisustatud kortereid, mille hinnavahemik jääb 350-550 euro vahele.
Kodumaised tudengid soovivad üürida võimalikult soodsalt ja otsivad pindu ka teistest linnaosadest. Enamus Eesti tudengeist vaatavad ka kesklinna ühetoalisi kortereid, kuid keskenduvad oma otsingutes Mustamäele ja Kristiinesse, kuna see jääb kesklinna ja TTÜ vahelisele teljele. Üksinda üürides soovitakse korterisse panustada reeglina maksimaalselt 200 eurot, kahekesi üürides kuni 300 eurot. Tänu soodsale hinnale tunnevad üürnikud huvi ka kesklinna suuremas korterites asuvate üksikute tubade vastu. Kesklinnas asuva ühe inimese toa üür jääb vahemikku 120-190 eurot.

Tartus on üürikorteriturg väga väike ning soovitav on hakata tudengil endale üüripinda otsima juba mais, augustiks hinnad tõusevad  ning valik väheneb. Nagu ka Tallinnas tuntakse Tartus kõigi üürivõimaluste vastu huvi – nii ühe-ja kahetoalised korterid kui ka üksikud toad suuremates korterites. Hinnad on mullusega võrreldes tõusnud keskmiselt 10 protsenti. Tavalise sanitaarremonditud Annelinna kahetoalise korteri eest ca 220 eurot. Väiksemate elamiskõlblike korterite hinnad algavad ca 100  eurost. Kesklinna ja Ülejõe korterite hinnad aga on juba 320 ning enam eurot.

Soovitusi üürnikele:
–  Üürikorterit vaatama minnes jäta endast asjalik mulje. Põhimõtteliselt on see sama, kui tööintervjuule minek. Sina küll vaatad korterit, aga maakler või omanik vaatab ka sind ja hindab sinu sobivust üürnikuks. Riietu ja käitu korrektselt. ära suitseta maja ukse juures enne sisenemist, Kuid kui omanik küsib, siis ära ka varja ka seda pahet.
–  Paljud korteriomanikud kõhklevad üürimaks oma korterit väga noorele tudengile. Usaldusväärsust võib lisada, kui pakkuda võimalust üürida korter vanema nimele või pakkuda võimalust, et sõlmid üürimakseteks otsekorralduslepingu pangaga..
–  Arvesta sellega, et raha jaguks ka talveperioodil kaasnevate kulude maksmiseks. Lisaks korteriühistu arvele tuleb maksta veel elektri ja interneti/digiTV lepingu eest.
–  Alati vormistage kirjalikult võlaõigusseadusele vastav leping ja korteri üleandmis-vastuvõtmisakt. Maakleri kaudu üürimine võib tunduda mõttetu kuluna, kuid asjatundlik maakler hoolitseb korrektse lepingu vormistamise eest ja probleemide tekkides on hea, kui on erapooletu isik kelle poole pöörduda.
–  Ainult õppeperioodiks üürimine ja suveks välja kolimine võib tunduda ahvatleva variandina, kuid heast üürikorterist ei tasu loobuda. Järgmine sügis võib sobiva pinna leidmine olla keerulisem ja kallim.
–  Kui üürida korterit koos kellegi teisega, tuleb läbi mõelda mis saab juhul, kui minnakse tülli ja tuleb lahku kolida. Üürileandja seisukohast võib sellisel juhul korterisse jääda see, kelle nimele on vormistatud üürileping.

Artikkle ilmus majandusportaalis E24.ee.

Compare Listings