Your search results

Statistika kinnitab korterihindade tõusu Tallinnas

Posted by UusMaaPluss on veebruar 3, 2010
| 0

Analüüsides Maa-ameti poolt väljastatud kinnisvaraturu ülevaadet 2009. aasta turust võib tõdeda, et Tallinna korteriturg on 2009. aasta teises pooles selgelt elavnenud. Korterihindade põhi on läbitud. Ainuke linnaosa Tallinnas, kus hinnad ei ole oma põhja saavutanud on Pirita, kuna sealsed korterite omanikud on oma vara väärtust kõrgelt hinnanud ja kiirmüüke vältides vara kõrgel hinnatasemel hoidnud. Pirita keskmised korterihinnad on püsinud 18 000-20 000 kr/m2. Tallinna kesklinnas sai 2009. aasta suve lõppedes osta korterid keskmise hinnaga 17 000 kr/m2. Nüüdseks on tõusnud keskmine müügihind kesklinnas 20 000 kr/m2. Ja nõudluse aktiivsust, meie kasvavat klientide hulka silmas pidades, võib kinnitada, et hinnad jätkavad tõusu.

Huvipakkuv on muu Eesti korterihindade statistika. Oleme turgu analüüsides konstateerinud fakti, et muu Eesti hinnatõus või langus on Tallinnaga võrreldes nihkes, keskmiselt 6 kuud. Seda tõestab ka käesolev Maa-ameti poolt väljastatud statistika.

Usume, et korterihindade põhi on nüüd käes ka mujal Eestis. Tallinna kinnisvarahindade põhi kumises II kvartali lõpus 2009. Muu Eesti on põhja saavutanud selle aasta esimeses kvartalis. Just nüüd oleks õige aeg vabastada raha olematu intressiga pangadeposiidist ja teha pikas perspektiivis tunduvalt kasumlikum korteriost Eesti teise ja kolmanda suurusjärguga linnades.

Compare Listings