Your search results

Persoonilugu: Ardi Roosimaa, Uus Maa Property Advisors’i juhatuse esimees

Posted by UusMaaPluss on jaanuar 11, 2011
| 0

Ardit iseloomustab vanasõna “kes palju teeb, see palju jõuab”. Tema suhtes ei kehti ammu tuntud vabandus – mul ei ole aega. Olles nii Uus Maa Property Advisors’i ja Briti-Eesti Kaubanduskoja juhatuse esimees kui ka FIABCI Baltic (Rahvusvahelise Kinnisvara Föderatsiooni) ja Eesti Kinnisvaradefirmade Liidu juhatuse liige, on ta ka lihtsalt mõnus kolleeg – optimistlik, laia silmaringiga ja kaasamõtlev.

Ardi, kuidas sa Uus Maasse tööle sattusid ja mida sa enne seda tegid?

Minu koostöö Uus Maaga hakkas üsna omapärasel moel. Eks me oleme Jaanusega teineteise tegemisi jälginud juba pikemalt, aga juhtus nii, et 2010. aastal olin tervislikel põhjustel päris pikalt tööst eemal ja koostöö eelmiste partneritega lõppes varasügisel. Jaanus märkas seda hetke ja tegi ettepaneku liituda Uus Maaga. Minul ei olnud plaani palgatööle asuda ja alustasimegi siis koostööd selliselt, et nõustasin Uus Maad uue Projekti juhtimise ja investeerimiskonsultatsioonide osakonna asutamisel. Kohtusime umbes nädalaste intervallidega ja asi edenes täitsa toredasti. Mida lähemale käivitamisele jõudsime, seda enam sai selgeks, et klapp inimeste tasandil on hea ja novembri alguses leidsime siis ennast juba notarist uut ühist ettevõtet loomas. Tänaseks kannab see ühiselt loodud ettevõte UMPA (Uus Maa Property Advisors) nime ja juba esimese aastaga oleme suutnud tegevuse edukalt käima lükata.

Mis sulle oma töö juures meeldib, et sa ikka veel kinnisvara valdkonnas oled?

Ega sellele ühest vastust ei ole, aga ma olen selle töö käigus loonud oma parimad sõprussuhted! Ilmselt koondab see ala minu jaoks meeldivaid inimesi. Mulle on kinnisvara alati olnud keskkonna kujundamise vahend. Koolipõlves pidasin plaani arhitektiks saada. Mingil elukäänakul aga ununes see ära. Kui siis 10 aastat tagasi jälle sellesse valdkonda sattusin, tundsin ennast nagu kodus. Ma teen seda tööd nagu hobi ja ilmselt see hoiabki kinni. Muidugi ka see, et ikka veel ei ole ma näinud täiuslikku kinnisvaraprojekti. 🙂 Kui see peaks juhtuma, siis ilmselt vaataks mujale.

Mis või kes on Sinu jaoks Uus Maa?

Uus Maa on segu-mört! See on see, mis hoiab kive koos. Tiimi tunnetus on siin väga tugev ja see aitab saavutada. Kindlasti ühe parema õhkkonnaga ettevõte! Pole ime siis, et see kaubamärk on pea sama vana kui praegune Eesti Vabariik! Ja nagu sageli juhtub, samastatakse tugevat ettevõtet tugeva juhiga. Uus Maal on tugev juht.

Sind valiti tänavu Briti-Eesti Kaubanduskoja juhatuse esimeheks. Kust on tulnud huvi selle valdkonna vastu? Mis sul on plaanis siinkohal ära teha?

Valdkonnaks seda muidugi nimetada ei saa – tegemist on väga laiapõhjalise suhte-organisatsiooniga. Nagu eelpool mainisin olen erinevate välisklientide ja -partneritega töötanud juba alates 90’ndate lõpust. Olen Briti Kaubanduskoja liige juba 2006. aastast. Minu ambitsioon liitudes oli tuua varem pigem meelelahutuslik organisatsioon ärile lähemale. Algatasin kojas investeeringute alase töögrupi ja seminaride sarja, mis tänaseks on kasvanud ettevõtmiseks nimega SmartEST konverentsid. Sellise nime andis meie konverentsidele The Economisti peatoimetaja Daniel Franklin. Nii töögrupp, kui konverentsid toimivad endiselt hästi. Täna on kojal väga tubli tegevjuht, kes kõiki neid üritusi elus hoiab. Eelmisest aastast viisime SmartEST konverentsi ühe igaaastase ürituse Suurbritanniasse, seda traditsiooni tahame kindlasti hoida.

Kolleegid teavad, et sinu suhetevõrgustik on väga lai, sul on palju rahvusvahelisi kontakte? Kust ja kuidas need tulevad?

Suhteid luuakse suheldes. Suhelda ei saa põhimõttel, et “istun siin ja küll huvilised ise kohale tulevad”. Kui oled ise aktiivne, küll siis võrgustik kasvab ka.

Sa koolitad koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga kohalikke omavalitusi investoritega suhtlema. Miks sa seda teed?

Esmalt muidugi peab ütlema, et mulle ja veel paarile inimesele tehti pakkumiskutse, mis mul õnnestus võita. Tegemist oli ääretult huvitava ülesandega. Avalik huvi ei pea alati toetama erasektori huve – meil on tohutult näiteid just kinnisvaravaldkonnast, kus tegelikult loodav asi mitte ei parenda vaid halvendab ümbritsevat keskkonda. Seda sageli lihtsalt sel põhjusel, et osapooled ei vaevunud teineteise huve selgeks tegema. Koolituse eesmärk oligi aidata kohalikel omavalitsustel mõista investori tegelikke huve ja ajendeid, seeläbi võimaldades valida jätkusuutlikud projektid ja partnerid. Kinnisvara loob keskkonda, selle loomise käigus tehtud vigu ei saa kustutuskummiga parandada. Kohalike omavalitsuste kõige suurem rikkus on aeg – neil on võimalus pikalt planeerida. Selle planeerimise tulemused peavad olema investoritele kättesaadavad ja arusaadavad. Siis on võimalik konflikte vältida ja kokkuvõttes luua parem ja jätkusuutlikum elukeskkond!

Oled tuntud kui osav sõnaseadja ja sinu mõtteavaldused on rikkaliku keelekasutusega. Kas Sa loed palju?

Tean inimesi, kes loevad minust kordades rohkem. Minuga juhtus nii, et enne esimesse klassi minekut lugesin umbes raamatukogutäie kirjandust ära. Sellest ajast on “doos” pidevalt kahanenud 🙂 Raamat mõjub mulle nagu nuianarkoos. Tavaliselt loen oma lugemised arvuti vahendusel ja õnneks on hea kirjandus veebiavarustes järjest kättesaadavam.

Üks spordiala, mis sind paelub on golf, miks? Kas veel midagi?

Ma olen olemuselt hasartne inimene, golf vajutas ilmselt õigeid nuppe. Pole midagi väljakutsuvamat, kui võistlus iseendaga. See ongi golf. Psüühika ja füüsika harmooniat kasvatav ala. Soovitan proovida! Ajalooliselt olen tegelenud muidugi murdmaasuusatamisega (nagu eestlasele kohane), pesapalliga, mõne võitluskunstiga ja veelaua sõiduga. Absoluutselt igale alale nendest olen mingil hetkel täielikult kuulunud. Aga süda on ikka mägedes – mäesuusatamisega hakkasin tegelema aastal 1983, lumelauaga 1995, sellest üle ei saa. Suure osa oma elust (ca 10 aastat) olen andnud ka muusikaõppele ja -tegevusele, see on ka oma jälje jätnud.

Mida sa veel teed vabal ajal, et rikastada oma maailma?

Mis see vaba aeg on?

Kas sa oleksid nõus lähemalt rääkima, kuidas sa oled jõudnud siia, kus sa täna oled – saanud oma ala kõrgelt hinnatud professionaaliks? Mis oli kõige alguses, kust tuli huvi ja mis huvist edasi sai?

Alguses oli sõna! Alustasin tohutult intensiivselt – lugesin erialast kirjandust, uurisin rahvusvahelisi praktikaid. See aitas päris ruttu põhitõed selgeks saada ja luua oma nägemus. Kolleegid Ober-Hausis aitasid sellele arengule kõvasti kaasa. Siis tuli tahtmine jätta jälg (eks see ongi see kunagine arhitektiks saamise unistus ilmselt). Soov osaleda millegi parema loomises ning soov rääkida sellest, mida oled avastanud. Jagada kogetut! Siis tekkis esimene side laiema üldsusega. Esinemised. Iga esinemisega arendan ühtlasi ennast jne. Selle käigus huvi ainult kasvas. Ma olen pidevalt uurinud maailmas toimuvat, et saada uusi ideid, kasvuvisioone. Eestis ei võeta uusi asju liiga kergelt omaks (kuigi paljud nii arvavad). Tegelikkuses püütakse rakendada vanu mudeleid ja tõsine huvi elukeskkonna vastu on erasektoris tekkinud alles kriisi ajal. Ma arvan, et mul võttis ca 5 aastat, et mõista mulle vastuvõetaval tasemel elukeskkonna arengu baastõdesid. Aga see aitab märkimisväärselt paremini mõista ka kinnisvaraäri ennast. Minu saatus on olnud olla konsultant. Ja ma olen ääretult tänulik nendele inimestele, kes on mind usaldanud ja rakendanud minu nõuandeid äris. Üks asi on olla professionaalne nõustaja ja teine asi on füüsiliselt teha, ma tean kui keeruline on teostamine. Professionaalsus ei ole seisund, see on protsess, seetõttu ilmselt ei olegi õige küsida, kuidas ma siia jõudsin. Ma olen teel. Ja sellel teel peab silmad, kõrvad ja hinge lahti hoidma. Nii arvan mina.

Kui sa peaksid oma elus tegema kannapöörde, siis kuhu sa läheksid ning mida sa teeksid?

Ei oskagi öelda. Vajan eneseteostust. Teeks bändi, vooliks midagi, peaks restorani – midagi hingele. Kunagi kirjutan raamatu, see on ka veel hingel. Palju on tegemata! Maailm on väga väike aga võimalustel piire ei ole!

Mis on sinu elu moto?

Loo! Jäta jälg!


Mida räägib Ardist tema kolleeg Keit Pihl, Uus Maa Property Advisors’i juhatuse liige:

Ardi ja tema tegemised kinnisvaravaldkonnas olid mulle silma jäänud juba pikka aega enne seda kui Jaanus meid tuttavaks tegi. Alustasime koostööga, mis aja jooksul ühiseks ettevõtteks formuleerus. Ardi eestvedamisel on UMPA nüüdseks aastaseks saanud ja esimesed kasvuraskused seljataha jätnud. Oma töös on ta alati põhjalik, hea suhtleja ja uskumatult palju jõudev inimene. Olen imestanud tema võimet kõigega kursis olla – tõeline leksikon. Ardi on avatud, laia silmaringiga ja kolleegina lahedalt muhe sell.


Compare Listings