Your search results

Persooniintervjuu: Hanni Niidas, Uus Maa Aasta Inimene 2009

Posted by UusMaaPluss on juuli 1, 2010
| 0

Blogis: Ülane Vilumets, Uus Maa Kinnisvarabüroo personalijuht

Traditsiooniliselt antakse Uus Maa jõululõunal välja mitmeid tiitleid aasta parimatele töötajatele. Enamus neist, nagu Aasta Maakler või Aasta Hindaja, räägivad enda eest. Seda, kes saab Aasta Inimeseks, otsustab aga kogu meeskond koos – valides hääletuse teel välja selle, kes on eelkõige inimlik, ausameelne, rõõmsameelne, tolerantne, alati abivalmis, ei kasuta kedagi kurjasti ära, kelle hoiak ja väärtushinnangud on teistele eeskujuks. 2009. aasta alguses tööle asunud turundusspetsialistil Hannil on kõik need omadused olemas ning lisaks on tal ka alati töö juures šokolaadi.

Hanni, kuidas sa Uus Maa Kinnisvarabüroosse tööle sattusid ja mida sa enne seda tegid?


Töötasin Swedbankis üle 5 aasta. Alustasin telemarketingi spetsialistina ning viimased aastad olin turundusspetsialist. Minu jaoks oli 5 aastat piisav aeg, et panga eluga harjuda, seetõttu hakkasin pangast väljapool olevaid töökuulutusi vaatama. Teine kuulutus, mida märkasin, oli Uus Maa turundusspetsialisti pakkumine, läbisin viis vooru ja siin ma nüüd olen.

Swedbank on Uus Maast võrratult suurem ettevõte. Mis on sinu jaoks kõige suurem erinevus kahe viimase töökoha vahel?


Neid kahte ettevõtet ei saagi omavahel võrrelda. Tingituna Swedbanki suurusest ei ole võimalik, et üks inimene tegeleb korraga kogu panga PR-i, reklaamikampaaniate korraldamisega ning kodulehe arendusega. Näiteks mina spetsialiseerusin Swedbankis eluaseme finantseerimise osakonna konverentside ja reklaamikampaaniate korraldamisele ning olin eesliinile kinnisvaratagatisel antavate laenutoodete turundustoeks. Uus Maas on minu töömaastik jällegi tunduvalt laiem – tegelen nii reklaamide, kodulehe kui ka osaliselt PR-iga.
 Mõlemas ettevõttes on aga suure pildi nägemine, pidev areng ning vigadest õppimine väga oluline, seega olen alati õiges kohas.

Sinu kolleegidel jagub sinu kohta vaid kiidusõnu ning tundub, et oled oma esimese aasta jooksul võitnud kõigi südame. Kuidas ise lõppenud aastat hindad? Millised olid sinu suurimad kordaminekud?


Alustasin tööd 2009. aasta jaanuaris ja olen väga rahul sellega, et sulasin kiiresti Uus Maa meeskonda sisse. Mõnus on tulla tööle, vestelda kolleegidega, tunda, et oled üks nende hulgast ja täidad puzzles vajaliku tühimiku. 
Lahe on see, et käivitasime kevadel Uus Maa maaklerkeskkonna, mis kergendab maaklerite igapäevast tööd ja on üks samm edasi selle suunas, et anda maakleritele suuremat iseseisvust ja valikuvabadust oma töös. Samuti astusin esimesi samme artiklite kirjutamises, tore on teada, et need ka Äripäeva Kinnisvara Käsiraamatus ilmusid. Kindlasti olen rahul ka uute imagofotodega, milles loomise juures oli kogu Uus Maa meeskond.

Kust on pärit sinu huvi turunduse vastu?


Mäletan seda, et kunagi ammu-ammu ülikooli ajal sattusin ühte rumalasse olukorda, kus ei teinud turustamisel ja turundamisel vahet, sellest hetkest tekkis suurem huvi omale asi nii selgeks teha, et taolisi olukordi enam ei juhtuks.

Mis on sinu arvates kinnisvarabüroo turunduses teistmoodi kui mõne teise valdkonna ettevõtte turunduses ning kas saad ennast Uus Maas piisavalt proovile panna?


Uus Maas saan ennast kindlasti proovile panna, minu ümber töötavad nii tugevad oma ala professionaalid, kelle pidev tahe asju parendada ja ennast arendada nakatab ka mind ja väljakutseid tuleb iga päevaga juurde.
 Kinnisvaraturunduses on kindlasti see väga põnev, et tänases Eestis on sõna “kinnisvara” ja kõik, mis seda puudutab seotud pigem negatiivse varjundiga, lisaks ka üleüldine hinnang maakleri elukutsele. Vot see ongi kõige huvitavam, sest tegelikult on selles valdkonnas inimesed rahul oma tööga ja tööd neil jätkub.

Mis on Uus Maa turunduse kõige olulisemad rõhuasetused sel aastal?


Hoolimine ühiskonnast, klientidest, oma töötajatest ja keskkonnast ning professionaalsuse tõstmine veelgi kõrgemale tasemele. Usun, et hoolimine on täna veelgi olulisemal kohal kui kunagi varem, sest tänases keskkonnas on inimeste väärtushinnangud võrreldes buumiajaga muutunud ning oodatakse ja otsitakse just seda, et sul on igakülgne tugi ning abi olemas.

Sinu kolleegid peavad sind loovaks ja uuenduslikuks inimeseks, ise aga vaidled sellele kogu aeg vastu. Kust sul need uued ideed siis tulevad?


Püüan nii palju kui võimalik lugeda oma valdkonna kirjandust ning uurin, mida mujal maailmas tehakse. Palju vahvaid ideid tuleb ka Uus Maa meeskonnast, mina aitan neid siis ellu viia.

Üks sinu hobisid on kokandus. Millega veel peale tööd tegeled?

Nüüd, kui kodus on peegelkaamera, siis ei saa ma teisiti, kui pean selgeks õppima, kuidas maailma parimaid fotosid teha, seega astun kohe fotokooli. Lisaks on mõnus korra nädalas keraamikatunnis käia ning hiljem külalistele enda tehtud anumatest süüa pakkuda. Naudin ka seda, et olen harjumuseks saanud õhtuti keskenduda pigem raamatute lugemisele, kui televiisori vaatamisele. Naiselikest nõrkustest nii palju, et kogun kõrvarõngaid ja peakatteid. 
Ja kindlasti veedan vabal ajal aega oma pere ning sõpradega, ilma nendeta ma ei saakski akusid laadida.

Oled palju reisinud ja seigelnud. Mis on sinu reiside kõige ahhetama panevam hetk?


Kui ma ligi kolme nädalaga hääletades pool Euroopat läbi reisisin, siis oli iga päev üks ahhetus teise otsa, meelde jäid Horvaatia mereäärsed külad ja külalislahkus, Slovakkia ja Šveitsi maastik ning seiklusrikkad ööbimispaikade otsingud suurlinnade parkides. 
Hilisematel reisidel on mulle meelde jäänud Kanada loodus ja väiksed külad ning Hollandi maastik. 
Aga kõige rohkem paelub mind ikkagi Eestimaa loodus, linnad, külad, eesti keel ja eesti rahvas, nemad on minu lemmikud.

Töine Hanni on kohusetundlik ja töökas. Milline on Hanni kodus ja sõprade seltsis?


Usun, et sõbrad teavad mind kui kergelt hajameelset, rõõmsameelset, seiklusjanulist, hoolivat ning kummaliste arvamusavalduste ja ettepanekutega kaaslast.

Kes on sulle tööalaselt eeskujuks?

Nii nagu paljudel ei ole ka mul ühte kindlat inimest, vaid pigem erinevatest sõpradest ja kolleegidest kombineeritud eeskuju.

Milline on sinu elu moto?


Enese pidev arendamine.
 Positiivsus ennekõike.

Mida arvab Hannist kolleeg ja Uus Maa Käibekuninganna Ave Klaser:

Ma pole nii siirast, ausat ja abivalmis inimest oma elus enne kohanud, kui on seda Hanni. Ta võtab oma tööd väga väga tõsiselt ja poeb kasvõi nahast välja, et meie maaklerid oma tahtmise saaksime. Tavaliselt ka saame, sest ta oskab inimesi siirusega “ära rääkida” ja raske on talle ei öelda. Mul on väga hea meel, et Hanni meiega liitus. Tema uudne lähenemine turunduses on väga positiivne ja huvitav. Samas olen leidnud temas ka väga hea sõbra. Ma tänan Sind Hanni selle eest!

Compare Listings