Your search results

Lasnamäe kinnisvaraturg tuksub majanduse tõusudest-langustest hoolimata

Posted by UusMaaPluss on märts 9, 2012
| 0

Lasnamäe linnaosa ligikaudu 100 000 elanikuga on Tallinna suurim. Hoolimata majanduse tõusudest-langustest, on Lasnamäe kinnisvaraturg pidevalt aktiivne. Ostud, müügid ja üüritehingud toimuvad nii linnaosasiseselt kui ka inimeste poolt, kes Lasnamäele kolivad või sealt lahkuvad. Uuselamute lisandumine Lasnamäe piirkonda avaldab vanematele kortermajadele tõenäoliselt mõju vähesel määral, kuna nende osakaal ei ole Lasnamäe suurust ning elanikkonda arvestades eriti suur.

Lasnamäe on alati olnud tuntud kui magalapiirkond, mille juures nn getostumise ohtu karta ei ole. Sealsed pikaajalised elanikud tahavad järjepidevalt piirkonnasiseselt oma elamistingimusi parendada. Lasnamäed hindavad jätkuvalt nooremad ning ka hinnatundlikumad inimesed, kelle jaoks esimese kodu ost jääb just sellesse piirkonda. Ühe- ja kahetoaliste korterite puhul pakkumismahu suurenemist märgata ei ole, ka müügi¬perioodid on realistlikult määratud müügihinna puhul suhteliselt lühikesed. Samas on Lasnamäe korteriturul ülekaalus kolmetoaliste korterite pakkumised.

Aina enam eelistatakse Lasnamäel täielikult renoveeritud kortereid, mis on sissekolimisvalmis. Eriti hinnatud on olemasolevad muudetud planeeringuga korterid, sest inimesed soovivad oma kodu juures näha võimalikult palju eripära. Hea transpordiühendus ning välja kujunenud infrastruktuur muudab piirkonna ühtseks tervikuks.

Paari viimase aastaga on Lasnamäel hoogu kogumas ka uute korterelamute arendamine. Moodsate ja inimsõbralike uuselamuprojektide tõttu suureneb Lasnamäe atraktiivsus hinnatud elukeskkonnana. Teisalt on uute elamute rajamise eesmärgiks parandada linnaosa kvaliteeti, tuues piirkonda uusi maksejõulisi ja kõrge sotsiaalse staatusega Tallinna elanikke.

Lasnamäe elanike omavaheline positiivne sotsiaalne sünergia on olnud järjepidevalt heaks tugeva elukeskkonna arengu näitajaks. Lasnamäel toimuvad juba  pikaajalise traditsiooniga linnaosa päevad, töötavad turud ning toimuvad spordiüritused. Kõik see näitab,  et piirkond ei ole mitte ainult magala. Kogu aktiivne tegevus lisab linnaosale aktiivsust, turvalisust ning loob meeldiva koduse miljöö. Lasnamäe elamispindade turule on positiivset mõju avaldanud viimastel aastatel hoogsalt kerkinud kaubanduskeskused, samuti on paranemas Lasnamäe haljastus. Vanemates majades on hästi toimivad korteriühistud ning korterid ja majad on enamjaolt kvaliteetselt remonditud.

Laulja Anne Veski kommenteerib, et noortele, kes alustavad oma iseseisvat elu ja karjääri, on 2-toaline korter väljakujunenud infrastruktuuriga äärelinnarajoonis parim stardipaik. Anne Veski on ka ise oma karjääri alguses 10 aastat elanud äärelinna kahetoalises korteris. Ta märgib, et korter ei vaja nii palju hoolt kui maja; majast näiteks ei saa mitmeks nädalaks eemale minna. Korter aga annab võimaluse käia komandeeringutes, teha pikki tööpäevi, nädalavahetuseti töötada jne. Lisaks on korterile kergem pikemaks eemalolekuajaks üüriline leida ja vajadusel see hoopis suurema korteri või ridaelamuboksi/maja vastu vahetada. Anne Veski lisab, et maja on pigem ikkagi pere jaoks mõeldud. Üksikutele ja noorpaaridele on korter alustuseks ideaalne.

Artikkel ilmus 6. juuni Postimehe lisas Kinnisvara ja Ehitus.

Compare Listings