Your search results

Ida-Virumaal ärikinnisvaraturg aktiivsem kui elukondlik

Posted by UusMaaPluss on veebruar 3, 2010
| 0

Ida-Virumaa kinnisvaraturul saab täheldada huvitavat trendi. Nimelt, kui võrrelda 2009. aasta 4. kvartalit 2008. aasta sama kvartaliga, siis elukondliku kinnisvara ostu-müügitehinguid toimus 2008. aasta 4. kvartalis 1/3 võrra rohkem kui samal ajal 2009. aastal. Samas aga oli äripindade müüke ja üürileandmisi just 2009. aasta viimases kvartalis arvuliselt rohkem kui 2008. aasta viimases kvartalis. Üheks konkreetseks põhjuseks oli siin ka pankrotivara müük suhteliselt madalal hinnatasemel.

Ida-Virumaa elukondliku kinnisvara turul on märgata hinnalanguse ralli peatumist. Ka pakkumiste arv on vähenemas, mis loob eelduse hindade stabiliseerumiseks ning pikemas perspektiivis ka tõusuks.

2010. aasta esimesel kahel kuul on Ida-Viru maakonnas olnud elukondliku kinnisvara müüke 20% võrra vähem, samas kui ärikinnisvara ostude-müükide ja üürileandmiste arv on sama suurusjärgu võrra tõusnud, võrreldes  2009. aasta kahe esimese kuuga.
 
2010. aastal on elavnenud ka ärikinnisvara üüriturg ja see on jätkuv tendents. Eelkõige toimub elavnemine suuremates keskustes nagu Narva ja Jõhvi. Seda soodustavad üürileandjate- ja üürnikevahelised paindlikumad kokkulepped, mis aitavad vähendada piirkonnas äriotstarbeliste üüripindade vakantsust.

Compare Listings