Your search results

Arendajad pelgavad uusi projekte

Posted by UusMaaPluss on märts 9, 2012
| 0

 

Kõrge ehitushind takistab märkimisväärselt kinnisvaraarendust. Seda on eriti tunda äripindade sektoris, kus uusarendused on seisma jäänud just tänu kõrgele ehitushinnale, tänu millele on investeeringud keerulised ning ka prognoositav üürihind nii kõrge, et turg ei pruugi seda vastu võtta. Ostja on läinud nõudlikumaks ning teadlikumaks, mis on tõstnud ehituskvaliteeti, mis omakorda tõstab ehitushinda.

Ka elukondliku kinnisvara puhul võib märkida, et ehitushind dikteerib uusarenduste alustamist. Arendajad võtavad ette eelkõige väiksemahulisi korterelamuid, suurehitajad nagu YIT saavad endale lubada suuremamahulisi projekte.  Kui projekti lõpphind jääb ikka väga kõrgele, siis ei julgeta sellega välja tulla, sest nii kõrge hinnaga korteritele ei leidu ostjaid. Kuid samas oleneb väga palju piirkonnast, kuhu ehitatakse. Ostjaid leidub kesklinna, Kalamaja, kesklinna lähipiirkondadesse. Kesklinna probleemiks võib olla ka see, et potentsiaalset arendusmaad jääb aina vähemaks.

Wismari projekti puhul võib rääkida väikemahulisest korterelamust, mis on kerkinud ühte linna kaunimasse ning enam nõutumasse piirkoda – Kassisaba asumisse. Selle projekti edukuse eelis ongi asukoht, väike maht ning sobivus keskkonda.

Kommentaar ilmus Postimehe lisas Majandus.

 

Compare Listings