Your search results

10 punkti, millele peaks korteri ostmisel tähelepanu pöörama

Posted by UusMaaPluss on mai 4, 2010
| 0

1. Maja  tüüp ja seisukord
Tuleb pöörata tähelepanu sellele, mis materjalist ja mis aastal kortermaja on ehitatud, mis parendustöid on majas  tehtud ja mis plaanis on. Näiteks, kas katus on vahetatud, kuidas on maja soojustatud, mis seisus on  torustik, elektrijuhtmestik, küttesüsteem ja trepikoda.

2. Seinad korteris
Tuleb kontrollida seinte seisukorda – Vaadata, kas krohv ei ole seintelt lahti ja kas vannitoas või teistes ruumides seinad ei hallita, sest vanades vannitubades on halb hüdroisolatsioon  või puudub see üldse.

3. Põrand
Kas põrand on soojustatud? Kui sirged põrandad on? Kas kannataksite välja hommikuse põrandakriuksumise?
4. Lagi

Tuleks vaadata, et kuskilt värv lahti koorunud pole ja kas laes on  pragusid.
Ehk on vaja laed üle värvida või koguni pahteldada?

5. Elekter
Kas elektrijuhtmed korteris on uued? Kui on tehtud värske remont, siis soovitame uurida, kas ka elektrijuhtmed on vahetatud. Võib juhtuda nii, et eelmine omanik on  vanad juhtmed kulude kokku hoidmiseks vahetamata jätnud.
Palju on ampreid? Vanades majades võib elektrivõimsust vähe olla ja ei saa kasutada korraga näiteks pesumasinat ja veekeetjat, sest pinge läheb liiga tugevaks ja võib kaitsme  välja lüüa.

6. Torustik
Kas korteris on torud vahetatud ja ka soojustatud? Sel talvel oli näiteks väga suureks probleemiks, et torud kippusid jäätuma ja lõhkema, torude lahtisulatamineaga on väga kulukas.

7. Küte ja soojustus
Oluline on korteri asukoht majas. Kui tegemist on viimase korrusega, peab vaatama, kas lagi on korralikult soojustatud, äärekorteri puhul, kas välissein on korralikult soojustatud.
Vanade radiaatoritega võib juhtuda nii, et need ummistuvad, vesi ei käi enam korralikult läbi ja radiaator jääb külmaks. Sellisel juhul tuleb kas radiaator välja vahetada või siis läbi pesta.
Kui maja on renoveeritud ja toas tundub külm olevat (mis on ebakvaliteetse remondi puhul  tavaline asi), siis soojustuse kontrollimiseks on lihtne viis kasutada infrapuna põhimõttel töötavat termograafiaaparaati, millega leitakse lihtsal viisil üles soojustuse nõrgad kohad. Kindlasti tasub küsida, kas on olemas energiamärgis ja vaadata ka varasemaid küttearveid.

8. Aknad
Tähelepanu peaks pöörama ka sellele, kas aknadon vahetatud  või ei. Plastikaknad on üldiselt kõige odavam variant, kuid nende puhul tuleb kindlasti  mõelda ventilatsiooni peale, sest vanad puuaknad töötavad kui „sundventilatsioon“ ja kui need ära vahetada, siis võib juhtuda nii, et mõne nädala pärast seinad hallitavad. Siis tuleb kindlasti teha tuulutusavad või muretseda sellised aknad, millel on juba tuulutuspilud.. Aknaid vahetades tuleb kindlasti jälgida ka maja ühtset välisilmet.

9. Garantii
Uuselamu või värske remondi korral kehtib ehitise garantii. Ehitise garantii on ehitusettevõtja  kohustus tagada, et tema tehtud ehitustöö vastab lepingutingimustele ja kõik garantii  ajal ilmsiks tulevad ehitusvead kõrvaldab ehitusettevõtja omal kulul mõistliku aja jooksul. Vastavalt ehitusseadusele on garantii kestuseks kaks aastat ehitise üleandmise päevast.

10. Kui korter on ümber ehitatud, planeeringut muudetud, siis on oluline uurida, kas kõik on tehtud seaduse järgi. Peaks üle vaatama, kas on olemas uued plaanid ja kooskõlastused. 

 

Compare Listings