Your search results

Uus Maa Ärikinnisvara podcast #1 – TOOTMISPINNAD

Posted by UusMaaPluss on detsember 2, 2020
| 0

Tootmispindade puhul on peamiseks märksõnaks spetsiifika – igale ettevõttele sobib just tema tegevusalast lähtuvalt kujundatud ruumi- ja kommunikatsioonide plaan. See tähendab, et tootmispindu spekulatiivselt ehitada ei ole mõtet ning lähtuda tuleb iga ettevõtte eripärast, nähes pikka perspektiivi.

Huvi tootmispindade vastu on suur

Suur osa tootmisettevõtteid Eestis otsivad uusi hooneid. Põhiliselt selleks, et oleks mugavam toota ning et hoone vastaks uute seadmete vajadustele. Täppistehnoloogia vajab väga häid tingimusi, et seadmete tasuvus oleks suuremahuliste investeeringute puhul võimalikult pikaajaline. Seetõttu vaadatakse üha rohkem, et kasutatavatel seadmetel oleks stabiilne keskkond – püsiv temperatuur, vajadusel jahutus ning sobiv õhuniiskus.

Paljud tootmisettevõtted on amortiseerunud pindadel

Hetkeseisu vaadates on paljud Eesti tootmisettevõtted amortiseerunud tootmispindadel. On juhtumeid, kus väga spetsiifiliste toodete tootjad, nagu näiteks raketitehastele detaile valmistavad tootjad, asuvad vanades tsaariaegsetes katlamajades ja sinna välisdelegatsiooni kutsuda ei soovita. Rahvusvaheline äri sunnib Eesti tootjaid oma imagole rohkem mõtlema. Ühtlasi tõuseb ka töötajate produktiivsus, sest tingimused töö tegemiseks paranevad.

Enda tarbeks tootmispinna ehitamine on kasvav trend

Rääkides kasvavatest trendidest tootmispindade puhul, siis on näha märke meie tootmissektori tugevusest ja tulevikuplaanidest. Seda ilmestab fakt, et üha rohkem tootmisettevõtteid otsivad maad, kuhu enda finantside eest ettevõtte vajadustele vastav tootmispind rajada

Fred Linnukütt, Uus Maa Ärikinnisvara kutseline maakler / Lao- ja tootmispindade juhtiv maakler

Suurima valiku tootmispindu leiad Kinnisvara24 kinnisvaraportaalist.

Compare Listings