Your search results

Uus kesklinn: Põhja-Tallinn tõusis Eesti kalleimaks linnaosaks

Posted by UusMaaPluss on veebruar 15, 2023
| 0
Uus kesklinn: Põhja-Tallinn tõusis Eesti kalleimaks linnaosaks

Aasta lõpus ületas korteri ruutmeetri keskmine hind Põhja-Tallinnas 4000 euro taseme ning tõusis esimest korda selgelt kõige kallimaks linnaosaks, ületades märgatavalt ka senist liidrit Kesklinna.

Eesti suurima kinnisvarabüroo Uus Maa juhi Jaanus Lauguse sõnul on Põhja-Tallinna tõusu taga nii suurem uusarenduste osakaal kui ka sisuline muutus linna tuiksooneks. „Põhja-Tallinnas on valminud kallid arendused, mis tõstavad statistiliselt hinda üles – näiteks Noblessner, Kalaranna ning ka väiksemad ja kõrge ühikuhinnaga järelturu korterid,“ rääkis Laugus.

„Reaalselt on Põhja-Tallinn ka sisuliselt muutunud uueks kesklinnaks. Inimeste liikumine ja koondumine näitab, et haldusjaotuse järgi harjumuspärased kesklinna piirid enam ei kehti. Kui 90ndatel olid kõige mainekamad näiteks Roosikrantsi, Kentmanni, Lembitu ja Pronksi tänava piirkonnad, siis tänaseks on see selgelt muutunud. Sisuline südalinn on Kalamaja, mitte enam Liivalaia ja Pärnu maantee vahele jääv haldusjaotuslik Kesklinn. See on ka sisuline põhjus, miks Põhja-Tallinn on Kesklinnast mööda läinud,“ rääkis Laugus.

„Elu ja kultuur liiguvad jõuliselt mere poole. Piirkonnad Rotermannist mere poole kuni Noblessnerini välja on sisuline linna süda. Ja kuhu liigub kultuur, sinna tuleb äri järgi. Ka turistivoog liigub Kalamaja suunda ning näiteks Vabaduse väljakule suurt enam ei satutagi. Maakri kvartalisse kerkivad endiselt ärihooned, aga peale tööpäeva lõppu on seal tühjus,“ lisas Laugus.

Jaanus Laugus (Uus Maa partner ja juhatuse esimees)

Compare Listings