Your search results

Üürikorterite defitsiit tekitab juba järjekordi

Posted by UusMaaPluss on mai 11, 2022
| 0
Üürikorterite defitsiit tekitab juba järjekordi

Tartu üüriturg hakkab üle kuumenema

Suure nõudluse taga on nii põgenikud Ukrainast kui ka õige pea saabuvad tudengid ning huvilised moodustavad suisa järjekordi.

Kui varem küsiti maaklerite käest, kas ehk midagi uut ja huvitavat on müüki tulemas, siis nüüd on sellele lisaks hakatud uurima, mida ja millal on saabumas üüriturule. Mitmed kliendid, kes on üürikorteritest ilma jäänud, võtavad ennast nii öelda üüripakkumiste järjekorda.

Põgenikud ja tudengid

Kõige enam tuntakse puudust kolmetoalistest üürikorteritest, mis on keskmises või heas seisukorras. Ühetoalisi liigub rohkem, kuid neile ei jõua paljud reageerida, sest ka nende vastu on huvi tohutu.

Enam on saada kallima hinnaklassi või luksuslikke kortereid, mille osas on nõudlus endiselt tavapärane.

Kui praegu on turul palju põgenikke Ukrainast, siis üsna pea läheb tõeliseks rabamiseks, sest turul saab hoo sisse ka iga-aastane tudengite korteriralli.

Hinnad jätkavad tõusu

Suure nõudluse tulemusel on Tartu üürihinnad tõusnud juba 10-15%. Näiteks, kui alles hiljuti oli 1-toalise sisustatud korteri üür 300€ kuus, siis nüüd on hinnaks 350€.

Arvata võib, et juulis ja augustis, tudengikorterite broneerimise tippajal, kasvavad üürihinnad veelgi. Septembri teisel poolel turg aga eeldatavalt stabiliseerub.

Anna Vikman-Vähi, Uus Maa Tartu büroo maakler

Compare Listings