Your search results

Kinnisvarabüroo Uus Maa tegi mullu rekordkäibe

Posted by UusMaaPluss on september 29, 2023
| 0
Kinnisvarabüroo Uus Maa tegi mullu rekordkäibe

Kinnisvarabüroo Uus Maa 2022. aasta konsolideeritud käive oli 13,2 miljonit eurot, mida on 9,2 protsenti enam kui aasta varem; ettevõtte konsolideeritud kasum oli ligi 3,4 miljonit eurot.

Uus Maa juhi Jaanus Lauguse sõnul oli mullu esimene poolaasta kinnisvarasektoris väga aktiivne, kuid teises pooles tehingumahud kogu turul selgelt vähenesid. “Tänavu ehk 2023. esimesel poolaastal olid Uus Maa tulemused suures plaanis mullusega samas graafikus ja arvestades jätkuvalt passiivset turuolukorda, võib rahule jääda,” rääkis Laugus pressiteates

Tema sõnul oli tänavuse aasta algus kogu sektorile keerukas ja vaikne, kuid kevadel hakkasid tehingud üles sulama. “Müüjad tulid hinnaga rohkem vastu ning hakkasid ostjate pakkumisi aktsepteerima. Võib öelda, et suveks jõudis turuaktiivsus juba läbi aastate väljakujunenud tavapärasele tasemele. Tuleb ette ka olukordi, kus ostuhuvi on suurem ja läheb ülepakkumiseks,” märkis Laugus.

Lauguse sõnul on ettevõtte pikaajaline strateegia suurendada frantsiisibüroode arvu. “Spetsialiseerume järjest enam vastavalt kinnisvara tüübile, konkreetsele linnaosale ja maakonnale, mis annab võimaluse kohalikke nüansse paremini tunnetada ja pädevamat teenust pakkuda,” selgitas ta, lisades, et praegu on üle Eesti 20 Uus Maa spetsialiseerunud frantsiisi ja tütarettevõtet ning lähiajal on plaanis mitu uut avada.

Ettevõte käivitas kolm aastat tagasi oma töötajatele suunatud investeerimisfondi AS Investor Urmas. Praeguseks on toimunud neli aktsiaemissiooni, mille käigus on aktsionäride arv kasvanud enam kui 60 Uus Maa töötajani. Uus Maa investeerimisfondi varade maht on ligi 3 miljonit eurot.

“Investeerimisfondi 4–5 aasta plaan on olnud algusest peale sihtida ärikinnisvara preemium segmenti, osta väljaüürimiseks kõige kvaliteetsemaid tooteid –  uut väärtuslikku kinnisvara parimates asukohtades ning luua stabiilne ja pikaajaliselt kasumlik portfell. Mullu teenis investeerimisfond 320 000 eurot kasumit, mis on pea kolm korda enam kui varasemal aastal. Tulevikus on plaanis kaasata kapitali ka väljastpoolt Uus Maa gruppi ja miks mitte sihtida IPO-t Tallinna börsil,” rääkis fondijuht Eduard Sorokin

Uus Maa ning selle frantsiis- ja tütarettevõtetes töötas 2022. aastal 227 inimest, mida on 12 protsenti enam kui aasta varem. Uus Maa teostas 2022. aastal üle 11 300 kinnisvara hindamis- ja vahendusteenuse.

Compare Listings