Your search results

FOTOD: Tallinna vanalinnas valmisid tippklassi üürikodud

Posted by UusMaaPluss on oktoober 7, 2021
| 0

Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 13 / Suur-Kloostri 1 renoveeriti väärikas, privaatse siseõuega elamukompleks, kuhu rajati 15 ainulaadset üürikorterit.

Algselt Mihkli kloostrile rajatud keskaegse neljakorruselise hoone arhitektuurse renoveerimisprojekti koostas Heli Ernesaks (FE Arhitektid OÜ) ja sisekujundusprojekti Pille Lausmäe (Sisearhitektuuribüroo OU). Unikaalses ja tugeva eripäraga hoones on hoolega restaureeritud ja eksponeeritud kõik ehituse käigus esiletulnud ajaloolised ehitusdetailid. Hoovi seinu kaunistavad keskaegsete motiividega fassaadireljeefid.

Eeskujulike restaureerimistööde eest tunnustas Tallinna linn hoonekompleksi omanikfirmat peapreemiaga. “Arendajana soovisime taastada rikka ajaloolise pärandiga kultuuriväärtusliku hoone, mis sobituks vanalinna miljööväärtusliku üldilmega ja kätkeks endas maitsekalt kujundatud moodsat joont sisekujunduslikes lahendustes,” ütles RD Kinnisvara OÜ esindaja Kuldar Gil. “Traditsiooniliselt suursuguse identiteediga vanalinn täienes esindusliku hoonega, mille renoveerimine tähendas vana ja väärika maja taasloomist. Meil on südamest hea meel, et saame pakkuda võimalust luua luksuslikku üürikodu inimestele, keda köidavad suurepärane asukoht, detailideni läbi mõeldud planeeringud ja kaasaegsete lahenduste kooslus hoones, millel on sajanditepikkune ajalugu,” lisas Gil.

“Korterid on valgusrikad tänu kõrgetele lagedele (osades korterites üle 4 meetri) ning suurtele akendele, millest avanevad suurepärased vaated Vanalinnale ja kenasse hooldatud sisehoovi,” kirjeldab üürikortereid pakkuva Uus Maa Kadrioru büroo maakler Elena Tomson. “Majal on esinduslik trepikoda, kust pääseb enamikesse korteritesse. Samas, osadesse korteritesse pääseb oma sissepääsudest, mis asuvad ubases sisehoovis.”

Korterite siseviimistlus on tõeliselt kvaliteetne. Põrandaid katab pilku püüdev naturaalne õlitatud tamme puitparkett (prantsuse kalasaba mustris), vannitubades ja duširuumides loovad erilise miljöö heledat tooni marmorplaadid. Korteritesse on paigaldatud Saksa kvaliteetköökide tootja Leicht funktisonaalsed ja elegantsed köögimööblid, mis on varustatud Bosch ja Gaggenau tehnikaga. Kogu valgustuse juhtimine on dünaamiline ehk dimmerdatav.

Põhjaliku renoveerimistöö käigus on täielikult kaasajastatud kaugküttesüsteem kombineeritud vesipõrandakütte ja radiaatorkütte lahendusega. Ventilatsioon on ehitatud sisse- ja väljatõmbega, mis tagab ruumipõhiselt kvaliteetse sisekliima.

Kogu kortermajas on võetud kasutusele ‘targa maja’ lahendus, mis võimaldab nutiseadmesse installeeritud tarkvara abil avada korteri välisukse, juhtida valve- ja ventilatsioonisüsteeme, siseruumide temperatuure ja kogu korteri valgustuslahendusi. Hoone ja korteri sissepääasud on varustatud sõrmejäljelugejatega.

Täiendav üüriinfo: Elena Tomson, Uus Maa Kadriorg: +372 56 220 777; elena.tomson@uusmaa.ee

Pildimaterjal: Helis Mahmastol Photography, Oleg Pimenov Photography

Compare Listings