Your search results

Algas Villari 9 kortermaja ehitus

Posted by UusMaaPluss on detsember 11, 2011
| 0

 

Villardi 9 kinnistul alustati oktoobris 2012 uue kõrge energiatõhususega korterelamu ehitamisega. Majja on planeeritud 10 korterit ehitusmahuga 990 m2. Korterelamu valmib 2013. aasta augustis. Kortermaja arenduse osas teevad koostööd Mitt & Perlebach ja Uus Maa Invest, ehitab Mitt & Perlebach, korterite müügiga tegeleb Uus Maa Kinnisvarabüroo.

Villardi 9 hoonel on neli maapealset korrust. Hoones on kokku planeeritud 10 korterit suurusega 35, 4 – 90, 9 m². Majaaluses garaažis on autokohad, lisaks on korteritel panipaigad. Neljanda korruse penthouse tüüpi eluruumi päralt on 73 m² terrass. Villardi 9 uus  kivimaja on oma energiatõhususe näitajatelt üks energiatõhusamaid omasuguste seas. Hoone ehitus algas mõni nädal tagasi ning esimesed elanikud saavad uude koju kolida 2013. aasta sügisel. Tänase päeva seisuga on broneeritud juba 2 korterit.

Info projekti kohta: www.uusmaa.ee/villardi.

Villardi tänava puitasumi miljöölist õhkkonda võiks kirjeldada sõnadega kodune ja inimsõbralik. Villardi tänava ajalugu ulatub 1873. aastasse ning selle tänava algne nimi oli Willase, mis tulenes sealse majaomaniku, talupoeg Karl Willase perekonnanimest. Hiljem on see nimetus saanud moonutatud kuju – Willarit. 1950. aastal nimetati tänav ümber J. Laari, 1990. aastate alguses muudeti see tagasi Villardiks. Uus moodne väike kivist korterelamu Villardi 9 sulandub suurepäraselt Kassisaba roheluse, miljöö ja vanalinna naabrusega.

„Korterite eelmüük on olnud edukas ja nädala jooksul on broneeritud kaks korterit. Inimestele meeldib, et tegu on nn uue aja arendusprojektiga, kus muuhulgas on oluline rõhk energiatõhususel. Majas on gaasiküte, soojatagastusega ventilatsioon, kasutatakse kvaliteetseid ehitusmaterjale. Huvilised hindavad kindlasti ka piirkonda, mis on täna oma populaarsuselt võrreldav nt Kadrioruga,“ ütles Uus Maa Kinnisvarabüroo müügimeeskonna poolt Margit Sild.

„Ehitajana on meie jaoks väga sümpaatne, et Villardi kortermaja väärtustab energiasäästu ja kasutab nii materjalide kui tehnoloogiate osas uuenduslikke ja läbimõeldud lahendusi,“ kommenteeris ehitusfirma Mitt&Perlebach juhatuse liige Kristjan Mitt. „Tulevaste elanike jaoks tähendab see eelkõige kordades madalamaid energiakulusid, kui linnas keskmiselt, aga ka kontrollitud ja tervislikku sisekliimat. Villardi maja on väga hästi soojustatud (soojustus seintel kuni 25cm, katusel kuni   40 cm), hoone aknad ja uksed on ühed kõige soojapidavamad, mida hetkel Eesti turult leida on võimalik, ventilatsioonisüsteem ehitatakse selliselt, et suur osa majast välja minevast soojast õhust kasutatakse ära sissetuleva värske õhu kütmiseks jne. Ehitustehniliste lahenduste osas on kindlasti tegemist uue põlvkonna elamuga,“ lisas Mitt.

 

Compare Listings