Your search results

Saue vald areneb tähtsaks logistikakeskuseks ja meelitab uusi elanikke

Posted by UusMaaPluss on aprill 7, 2022
| 0
Saue vald areneb tähtsaks logistikakeskuseks ja meelitab uusi elanikke
Saue vald areneb tähtsaks logistikakeskuseks ja meelitab uusi elanikke

Saue valla Tallinna poolsest osast on saamas tähtis logistika- ja äripiirkond, mis meelitab uusi tööandjaid ja elanikke.

Saue vald on Eesti mandriosa rahvarohkeim vald, kus elab enam kui 24 000 inimest. Selles omavalitsuses on linnalised asumid, hajaasustus ja valda läbivad mitmed olulised transiitteed. Valla keskuseks on Saue linn ja suurima elanikkonnaga on Laagri alevik. Lähiajal on planeerimisel Saue linna ja Laagri aleviku ühendamine.

Omavalitsuse elatustase on üha kasvanud, millest muu hulgas annavad märku mitmed Saue linna ja Laagrisse rajatavad uusarendused (nii ärihooned kui ka elamispinnad kortermajade näol).

Kerkimas uued kortermajad

Sauele on kerkimas aina uusi korterelamuid ja eramuid. Üks suurematest arendustest on Kuuseheki, kuhu on rajatud kaks kortermaja ja kolmas on kohe valmimas. Arenduse valmimisega on Sauele kolinud aina rohkem noori inimesi ja peresid.

Teise arendusena saab välja tuua Kadakamarja Kodu, kus algselt planeeriti ehitada 2 kortermaja, kuid nõudluse suurenedes valmis 2021. aasta lõpus ka kolmas, mille 1. korrus on mõeldud äripindadele, peamiselt büroopindadena kasutamiseks.

Ärivõimalused mitmekesistuvad

Kadakamarjast üle tee on selle aasta lõpus valmimas kaubandushoone, kus avab uksed Prisma. Keskuse arendajaks on Saue EPT, kelle jaoks on oluline, et hoone oleks A energiamärgisega. 2700 m2 hoone ankurüürnikuks saab Prisma Peremarket, väikerentnike osas käivad veel otsingud ja läbirääkimised.

Aadressile Paju 15 rajatakse ärihoone, mis annab nii kohalikele ettevõtetele võimaluse kolida uutele energiasäästlikele pindadele kui ka võimaluse uutel ettevõtetel laieneda oma tootmistega Sauele. Hoone hõlmab endas erineva suurustega lao- ja tootmispindu, mis võiksid pakkuda huvi nii väikefirmadele kui ka keskmise suurusega tootmisettevõtetele. Suurtele üürnikele on pakkuda ka spetsiaalseid 1- ja 2-korruselisi pindu, mis annavad lisandväärtust sellega, et ettevõtted saavad nii oma tootmise kui ka väikese kontoriosa tuua ühte kohta kokku.

Valda on tulemas ka Gate Tallinn, mis on mõeldud eelkõige suurtele tootmisettevõtetele, kelle mahud ja pinnavajadused jäävad terve ühe hoone raamidesse. Gate Tallinn on ideaalse asukohaga, paiknedes Tallinn-Pärnu maantee ääres ja jäädes Tallinnast vaid 15-20 minutilise autosõidu kaugusele.

Saue vald on viimaste aastatega teinud suure arengu, millest annavad aimu paljud juba valminud kui ka ehitamisel olevad uusarendused ja sellest tulenevalt ka valla elanike arvu kasv. Positiivsed trendid jätkuvad ka järgnevatel aastatel, millest annavad aimu üha uued detailplaneeringud ning arengukavad.

Sandra Metsa, Uus Maa Ärikinnisvara maakler

Compare Listings