Your search results

Kohilasse kolitakse ka Tallinna kesklinnast

Posted by UusMaaPluss on juuni 13, 2023
| 0
Kohilasse kolitakse ka Tallinna kesklinnast

Kohila on viimase kümnendi jooksul tohutult arenenud. Endisest tööstusasulast on saanud rahulik alev, mis kiirgab mõnusat väikelinna vaibi. See pole märkamatuks jäänud ka koduotsijatele.

Kohila populaarsuse taga on kaks tähtsat tegurit. Esiteks,  inimestele pole mingi mure käia igapäevaselt Tallinnas tööl või koolis kui sõit autoga edasi-tagasi võtab keskmiselt ainult ühe tunni päevast.

Teine oluline nüanss peitub asulas endas. Kohila puhul on hea, et kõik vajalik on käe-jala juures olemas: head sportimisvõimalused, korralik rongiühendus, poed ja teenindusasutused, gümnaasium, lasteaiad ning huviringid.

Kohila on oma kunagisest mainest vabanenud ning saanud juba nõnda populaarseks, et nüüd tulevad huvilised otse Tallinna kesklinnast endale siia uut elukohta otsima.

Otsitakse rahulikku elukeskkonda

Kohila sobib pikaajaliseks elupaigaks inimestele, kes säärast rahulikku keskkonda hindavad. Pered, kes tulevad pealinna poolt, otsivad endale siia maja, kus järgmised aastad, võibolla kümnedki elada. Kohila on ju ideaalne koht, kus oma lapsi üles kasvatada.

Korteriturg soosib pigem kohalikke või neid, kes Kohila läheduses või ümbruses elavad. Ka üürikorterid lähevad siin nagu soojad saiad ning needki on populaarsed kohalike inimeste seas. Kui on korralik korter, õiglase hinnaga, siis läheb see kiiresti kaubaks.

Vaja uusi elamispindu

Korterite müügipakkumisi on Kohila suurust arvestades vähe ja seetõttu saab ka müügitehinguid üles lugeda sisuliselt ühe käe sõrmedel. Selle aasta I kvartalis müüdi 5 korterit (2022. aasta IV kvartalis 5 ja ka sama aasta esimeses kvartalis 5 korterit), mille ruutmeetri mediaanhinnaks kujunes 1309 eurot. Kui kvartaliga tõusis hinnatase 46,6%, siis aastaga 11%. Arvestades nii väikest tehinguturgu, pole suured hüpped midagi eriskummalist, sest suurt mõju omab iga müüdud korter, olgu ta siis uus, renoveeritud või hoopis remonti vajav.

Kohilas on aasta jooksul valmimas kaks uusarendust – Kiriku tee 4 kortermajad ja Viigi tänav 6 ridaelamu. Uusarendused on läbi aegade olnud väikelinnade populariseerijad ja piirkonna väärtust tõstnud.

Vaadates turu üldist seisu ja ostuhuviliste soove, võib kindlalt öelda, et uusi elamispindu oleks Kohilaase juurde vaja ning soovitaksin arendajatel julgemalt siiapoole vaadata. Nõudlus ületab siin kindlalt pakkumise.

Martin Tilk (Uus Maa Maakri büroo kinnisvaramaakler)

Compare Listings