Your search results

Kinnisvaraturul käib külm sõda

Posted by UusMaaPluss on juuni 13, 2020
| 0
Kinnisvaraturul käib külm sõda - Uus Maa Kinnisvarabüroo
Kinnisvaraturul käib külm sõda – Uus Maa Kinnisvarabüroo

Eesti kinnisvaraturul toimub külm sõda – ei müüjad ega ostjad ei taha oma ootustes järele anda. Samas leiab ka selles olukorras võimalusi.

Kuigi tehinguaktiivsus on tugevalt kukkunud, siis hinnatase ei kipu järele andma. Kõik ootavad ja loodavad – teadmata isegi, kas kõik nende soovide kohaselt lähebki.

Ostjad loodavad magusa sügise peale, et siis eeldatavalt soodsama hinnaga tehinguid teha. Müüjad aga pole nõus hindu langetama. Käib nagu külm sõda, kus kumbki pool ei taha järele anda.

Lisaks, kuna paljude inimeste rahakott on veel heas seisus, siis näevad nad, et lähiajal pole mõtet enda kinnisvara müüki panna ja pigem tasub lähtuda põhimõttest „ootame paremaid aegu“.

Võimalus koduvahetuseks

Loomulikult pole kinnisvaraturg päris seisma jäänud. Sõlmitakse tehinguid ning veelgi enam käiakse vaatamas ja valimas. Kellel on müügiga kiire, see nii jäigal positsioonil ei ole ja võtab soovitud hinnast emotsioonid maha ning müüb enda senise kodu turuhinna või isegi veidi madalama taseme pealt.

Neil, kel on soov uus kodu soetada, tasub niisugustel pakkumistel silma peal hoida. Kodu ostmiseks pole teadupärast ju kunagi vale aeg. Ka pangad ei ole laenukraane kinni keeranud ning heas olukorras klient saab ikka finantseeringut.

Kaua praegune olukord kestab ning mis saab edasi, ennustada veel ei tahaks. On tõenäoline, et möödunud kriisiga sarnaselt praegune madalseis ei kulge. Aga ootame sügist!

Egon Juhanson, Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler

Compare Listings