Your search results

Hiiumaa kinnisvara peibutab mandrirahvast

Posted by UusMaaPluss on mai 17, 2022
| 0

Huvi Hiiumaal asuva kinnisvara vastu on suur ning tehinguid teeb peamiselt mandrirahvas.

Suvitushooaja lähenedes kasvab huviliste arv märgatavalt, kuid suurimaks väljakutseks on ostuks sobiva objekti leidmine, kuna Hiiumaa turg on väike ja võimalused piiratud. Ostud saarele on sageli emotsionaalsed ning soetatava vara rahaline väärtus enamasti esmatähtis pole. Kellel Hiiumaal juba oma kinnistu olemas, see sellest enam naljalt ei loobu.

 

Pelgupaik saarel

Hiiumaale kinnisvara osta soovivate inimeste peamisteks valikukriteeriumiteks on mere kaugus soetatavast majast või korterist ja kommunikatsioonide (vesi, elekter) olemasolu. Populaarsed on ka kuni 20 ruutmeetrise üldpinnaga minimajad, renoveerimist vajavad vanad talumajad ja kinnistud.

Peamisteks klientideks on väikeste lastega pered, kes on otsimas pelgupaika saarel. Peamiselt on ostjad pärit mandrilt, kus nad ka alaliselt elavad, kuid neil on olemas varasem isiklik side Hiiumaaga sugulaste või sõprade näol. On tulnud ette ka olukordi, kus saarele kolitakse tagasi välismaalt, et naasta turvalisse ja rahulikku elurütmi.

 

Hinnad kerkimas

Veel mõne aasta eest olid Hiiumaal kinnisvara müügihinnad väga madalad. Sageli oli raskusi kinnisvara ostmiseks pangalaenu saamisega ning ka värskelt ehitatud eramajade hindamisaktid jäid alla ehituse omahinna.

Viimase paari aastaga on suure huvi tõttu, millele on hoogu andnud väljastpoolt saart tulnute omavahenditest või lisatagatisega sooritatud kinnisvaraostud, kasvatanud hinnataset. Seega on paranenud võimalused vara pangalaenuga osta. Tänu pankade uutele laenutoodetele on muudetud lihtsaks ka kuni 20m2 minimajade soetamise võimalused.

Seega leiab igaüks endale Hiiumaal taskukohase kinnisvara, mida osta.

Tuule Praks, Uus Maa Nord kinnisvaramaakler

Compare Listings