Your search results

Analüütik: uusarendusi üüritakse majade kaupa välja ja see mõjutab hindasid

Posted by UusMaaPluss on detsember 14, 2023
| 0
Analüütik: uusarendusi üüritakse majade kaupa välja ja see mõjutab hindasid

Eesti suurima kinnisvarabüroo Uus Maa analüütiku Risto Vähi kinnitusel uute korterite müük seisab, mistõttu on arendajad hakanud neid korraga suures mahus välja üürima.

Risto Vähi sõnul läheb uute korterite müük vaevaliselt, sest arendajad ei taha hinnas alla tulla, aga inimesed pole nõus enam vana hinnaga ostma. „Arendajad suudavad praegu oma laenud ära maksta ja üritavad vahepeal rahavoo teenimiseks pigem korterid välja üürida. Niimoodi võib ühes kohas tulla üüriturule korraga 50 korterit ning see mõjutab juba tervet piirkonda,“ ütles Vähi.

„Tallinnas on üüripakkumiste arv oluliselt tõusnud. Kui samas majas ja piirkonnas tuleb korraga üürile kümneid kortereid, siis annab see päris hea tingimisruumi. Üürihinnad on suunaga kergelt alla ja langus puudutab peamiselt uusi ja kallima otsa kortereid,” rääkis Vähi.

“Odavamas segmendis, näiteks alla 500-eurose kuuüüriga magalakorteritele on alati nõudlus ja selles osas pigem suurt muutust oodata pole. Üürikorterite ülepakkumine puudutab peamiselt Tallinna ja ka näiteks Pärnut, Tartus sellises mahus uusarendusi rajatud pole ja seal on pakkumiste arv stabiilsem,“ ütles Vähi.

„Uus trend on ka see, et inimesed müüvad oma isikliku korteri maha ning võtavad samal tasemel üüripinna asemele. Oodatakse soodsamaid aegu, et siis mõni meelepärane kodu uuesti osta,“ lisas Uus Maa kinnisvarabüroo analüütik.

Compare Listings