Your search results

7 küsimust, mida ostjad alati esitavad

Posted by UusMaaPluss on november 9, 2020
| 0

Kinnisvara müügiga seondub palju nüansse. Esmane info pakutava objekti kohta on tavaliselt kuulutuses, kuid on rida küsimusi, mida potentsiaalsed ostjad müüjalt kohapeal uurivad ja mis tegelikult ostuotsuse tegemisel suurt kaalu omavad.

Toon järgnevalt välja peamised küsimused, milleks müüja võiks olla kinnisvara müües valmis, sest need küsimused kõlavad ostjatelt kõige sagedamini.

 

Miks te müüte?

Enamasti on põhjused täiesti objektiivsed – pere suurenemine või vähenemine (lapsed on pesast välja „lennanud“), vaja kolida teise linna jne. Ärge häbenege seda välja öelda, olge ausad.

 

Millised on naabrid, on nad vaiksed?

See küsimus võib tunduda müüjale esmapilgul ebaoluline, kuid vaadates seadust, mis ütleb, et müüja peaks teavitama ostjat kõigest, mille vastu tal on äratuntav oluline huvi. Naabrid seda kindlasti on.

 

Kas olete teinud oma korteris/majas ümberehitustöid?

Kui vastus on „jah“, siis kas need on seadustatud.

 

Kui tegemist on kortermajaga – mis tööd on ühistul plaanis?

Tegus ühistu on suur pluss. Samas aitab see teadmine ka plaanida oma võimalikke kõrvalkulusid, mis kajastuvad kommunaalarvetel.

 

Kui te jääksite siia edasi elama, siis mida te muudaksite/remondiksite?

Selle küsimusega soovitakse eelkõige teada saada töödest, mis tuleks kohe ette võtta ehk, need on nö väikesed miinused. Siia alla ei liigitu varjatud puudused, millest tuleb loomulikult samuti teada anda.

 

Miks te just selle maja/korteri oma koduks kunagi valisite?

Siin võiksite välja tuua kõik plussid.

 

Kui kiiresti ma siit kuhugi jõuan?

Kui palju aega läheb hommikusel ja õhtusel tipptunnil, et jõuda näiteks kesklinna?

Carol Saarik, Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler

Compare Listings