Your search results

13 praktilist nippi oma kodu müügiks

Posted by UusMaaPluss on oktoober 31, 2023
| 0
13 praktilist nippi oma kodu müügiks

Oma korteri või maja müümine on küllaltki aeganõudev ja keerukas protsess. Selle lihtsustamiseks tasub kõik vajalikud tegevused läbi mõelda ja nende järgi ka talitada.

Uus Maa Elamus büroo kinnisvaramaakler Kadi Pettai toob välja 13 peamist tegurit, mida korteri või maja müümise puhul arvestada. Loomulikult sõltub nende arv sellest, kuidas te müügiprotsessi korraldada soovite – kas üksi või maakleri abiga.

1. Esimesed muljed loevad

Maja välimus peab olema kutsuv ja hoolitsetud, sest potentsiaalsetel ostjatel tekib juba eemalt vaadates ettekujutus sellest, mida nad oma uuest kodust oodata võivad. Värskelt niidetud muru, korras välisuks ja puhas värvikate aitavad luua positiivset muljet.

2. Esik

Korteris, aga loomulikult ka majas, pöörake erilist tähelepanu esikule – see on esimene koht, mida ostjad näevad. Pange ära jalanõud ja nagis rippuvad riided. Minimalistlikus avardab olemasolevat ruumi ja jätab hea mulje.

3. Koristage ja korraldage

Tehke kodu korralikult puhtaks ja koristage kõik ruumid. Puhastage tolmust ja muust mustusest aknad, peeglid, põrandad, seinad ja kõik muud pinnad. Pöörake tähelepanu ka väiksematele ja nähtamatutele pindadele nagu lülitid ja kappide tagused. Korralikult koristatud kodu on avaram ja pilkupüüdvam.

4. Pange ära isiklikud asjad

Ostjad soovivad tunda, et see korter või maja võiks olla nende enda kodu. Selleks eemaldage isiklikud esemed nagu perekonnapildid ja kaunistused, et aidata ostjatel ette kujutada, kuidas nad ruumi ise kohandada saaksid.

5. Hea valgustus ja puhtad aknad

Peske aknad, tõmmake üles rulood ja sättige pimendavaid kardinaid. Kasutage nii loomulikku kui ka kunstlikku valgust, et ruumid paistaksid avaramad ja eredamad.

6. Mõnus aroom

Looge meeldiv lõhnakogemus – värsked lilleõied või õrnad lõhnaküünlad loovad meeldiva atmosfääri.

7. Värskenda värvidega

Värske värvikiht seinal võib teha imesid. Valige neutraalsed või rahulikud toonid, mis annavad ruumidele avarust.

8. Väikesed remonttööd

Tehke ära väiksemad remonttööd. Vajadusel reguleerige kapiuste hinged, vahetage katkised ukselingid ja lülitid, paigaldage puuduvad liistud, vannitoas uuendage silikoon jms.

9. Täpne hinnastamine

Õige hinna määramine on võtmeküsimus. Liiga kõrge hind võib huvilisi eemale peletada, samas mõistlik hind toob kindlasti rohkem kliente. Uurige turuolukorda ja/või konsulteerige pädeva spetsialistiga. Maakleri teenust kasutades on hinnastamine maaklerlepingu üks osa.

10. Kuulutus

Professionaalsete fotode kasutamine on oluline, need toovad esile kodu parimad omadused ja potentsiaali.

Lisage selge kirjeldus, et ostuhuvilised saaksid hea ülevaate kodust enne selle külastamist. Kui kasutate maakleri abi, on vastavad teenused maaklerlepingu üks osa.

11. Ülevaatlik planeering

Lisage kuulutusele kodu planeering. See aitab ostjatel paremini mõista ruumide paigutust ja suurust, aidates neil oma mööbli paigutust planeerida ja kujutleda end selles kodus elamas.

12. Olge paindlik

Kodu näitamisel olge huvilistega paindlik. Mida rohkem võimalusi pakute, seda kiiremini võite leida õige ostja.

13. Küsige tagasisidet

Tagasiside küsimine potentsiaalsetelt ostjatelt on kasulik. Nad võivad anda teile väärtuslikke teadmisi selle kohta, mida saaksite veel paremini teha, et kodu müük sujuvamalt kulgeks.

Compare Listings